O reemigrantach z Bośni w naszym powiecie w nowym numerze „Literatury Ludowej”

Dyskusja dla wiadomości: O reemigrantach z Bośni w naszym powiecie w nowym numerze „Literatury Ludowej”.


 • Anonim (eGWenT), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo mi miło, że informujecie o tej publikacji.

  W tekście pojawił się niestety błąd, który wyłapałam na poziomie korekty, ale najwyraźniej osoba wprowadzająca zmiany przed drukiem tego nie zauważyła. Jest: "W Bolesławcu odbywa się od 2001 roku Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej (funkcjonujący początkowo pod nazwą Festiwalu Kultury Bałkańskiej w Bolesławicach „Bałkańska Festa”), a w Gościszowie, jednej z okolicznych wsi – święto Pečenica". Powinno być: "W Bolesławcu odbywa się od 2001 roku Festiwal Kultury Południowosłowiańskiej (funkcjonujący początkowo pod nazwą Festiwalu Kultury Bałkańskiej), w Bolesławicach „Bałkańska Festa”, a w Gościszowie, jednej z okolicznych wsi – święto Pečenica."

  Trudno:-) Dla nas, boleslawian, to akurat oczywiste sprawy, a inni ludzie błędu raczej nie zauważą, ale być może mimo to dowiedzą się czegoś ciekawego o tej malo znanej, bo niewielkiej w skali kraju grupie ludzi.

  Pozdrawiam, KB.

 • Anonim (eGWenT), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A swoją drogą miło było zobaczyć zdjęcia z Balkańskiej Festy i Agnieszkę Orawiec na okładce :-)

 • Anonim (ANUTEC), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardzo ciekawe zagadnienia musi poruszać przytoczony przez Istotne artykuł. Szkoda, że to jedynie wyrywki, a nie całość! O reemigrantach z Bośni wiemy wciąż bardzo niewiele, mimo, iż wielu bolesławian jest ich potomkami.

 • Anonim (AE7adP), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  brawo Kasia :)