Pamiętamy o Was, Żołnierze Wyklęci!

Dyskusja dla wiadomości: Pamiętamy o Was, Żołnierze Wyklęci!.


 • Anonim (euuDpu), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Super zapakowane w koszulkę z segregatora .Gratulacje MON

 • Anonim (A7w5cf), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ładna pani porucznik. Skapitulowałbym...

 • Anonim (A81Grt), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziękuję. Bardzo dziękuję, że o żołnierzach Niezlomnych pamiętacie. Także dziękuję Panu Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi. Cześć i chwała Bohaterom.

 • Anonim (e3aWfW), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (A81Grt) napisał(a):

  Dziękuję. Bardzo dziękuję, że o żołnierzach Niezlomnych pamiętacie. Także dziękuję Panu Ministrowi Antoniemu Macierewiczowi. Cześć i chwała Bohaterom.

  Pamiętamy, pamietamy. Na Podlasiu, Podhalu i Podkarpaciu jeszcze wiele pokoleń będzie pamiętało bandyckie wyczyny tych "bohaterów" !

 • Anonim (eGWenT), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na Podlasiu do tej pory nie wiadomo, gdzie pochowano 1000 osób zamordowanych przez NKWD już po wojnie w wyniku obławy augustowskiej/lipcowej. Dziadek mojego męża za bandycki wyczyn dania materiału na opatrunki dla żołnierzy WiN-u po torturach trafił na dwa lata do więzienia. W wyniku łagodnego się z nim obchodzenia stracił m.in. słuch w jednym uchu. Stryjeczny dziadek kolegi przez wiele lat musiał się ukrywać. Zaszczuty jak zwierzę po amnestii wrócił w rodzinne podlaskie strony. Już nie założył rodziny, ale szczęśliwie nad bandytą zlitował się syn jego brata, i jak to zwykle z bandytami bywa, troskliwie się nim opiekował do śmierci. A w pewnej książce "Dziewczyny wojenne" Podlasianka opowiadała, że kiedy z mężem ukrywała się po wojnie na Podhalu, to ze zdumieniem zobaczyła, że do kościoła przychodzą bodaj członkowie WiN-u z bronią. Nie bali się, bo mieli zaufanie do tamtych ludzi.

  Bo nic nie jest czarno-białe. Na myśl o Burym czy antysemitach w AK (w AK byli antysemici, AK nie była antysemicka) robi mi się niedobrze. Ale większość tych ludzi to bohaterowie mojej wolności. Tak jak członkowie Solidarności są również bohaterami mojej wolności. Choć tu też są tacy, dla których od 92 roku robię wyjątek.

 • Anonim (A81Grt), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ci o nazywają Żołnierzy Niezlomnych - bandytami - nauczyli się historii fałszywej, wykładanej w szkołach za czasów okupacji sowieckiej. Muszą skorygować myślenie gdyż w przeciwnym razie kompromituja się w rażący sposób. Wkrótce na ekrany naszego kina wchodzi wspaniały film ROJ a od 15 kwietnia Smolensk. Do zobaczenia.

 • Anonim (AE7FZh), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nic niebylo w tamtych czasach tylko biale lub czarne .Wielu bandziorow podszywało się pod partyzantkę i grabilo oraz mordowało .Mialem w pracy kolegów {obaj już nie zyją } ,jeden byl czlonkiem WiN drugi jako mlody chłopak z podkieleckiej wioski trafil do UB .Ja mopglem być z racji swojego wieku synem kazdego znich .Na nocnej zmianie kiedy bylo trochę spokojniej nasluchalem się ich opowiadań z tamtych czasów i wiem że zadna ze stron nie miala czystych rąk .Wtedy wychwalało się jednych jako utrwalajacych nowy ustrój i tępiło drugich teraz jest odwrotnie ,a nikt nie chce pokazać prawdy bo ona jest niewygodna dla obu stron .mordercy ibandziory tak jak prawdziwi patrioci byli po obu stronach.