Historia antykoncepcji, od połykania kijanek do nowoczesnych plastrów

 • Napiszcie lepiej o implantach... bo mało kto o tym wie :)

 • Prymitywna forma reklamy , artykuł żenada.

 • Najlepsze jest to,ze obecna młodzież mało wie o antykoncepcji ,a kościół ,to juz w ogóle- antykoncepcja to zło,zabijanie nienarodzonych dzieci i niedopuszczanie do powstania zycia.
  XXIw a mamy w kraju europejskim ciemnogród jak cholera :(

 • A może oprócz samych superlatyw reklamowych także kilka słów o powikłaniach antykoncepcji hormonalnej? Z artykułu wynika, że właściwie nie ma żadnych powikłań tylko same plusy, a skoro nie ma powikłań to może nie ma przeciwwskazań, a skoro nie ma przeciwwskazań to może powinny te preparaty być dostępne bez recepty...
  Cytując portal abc zdrowie:
  Skutki uboczne plastrów antykoncepcyjnych

  "Oczywiście, jak każda antykoncepcja hormonalna, stosowanie plastrów może wywołać działania niepożądane. Lista jest dość długa i znajdują się na niej: krwawienia i plamienia acykliczne, trądzik, łojotok (szybko przetłuszczające się włosy), bóle głowy, nudności, wymioty, wzdęcia brzucha, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, przyrost masy ciała, bóle sutków, grzybica pochwy, obniżenie libido (zmniejszenie ochoty na seks), pogorszenie nastroju, drażliwość (czasem depresja), powiększenie żylaków kończyn dolnych, powikłania zakrzepowo-zatorowe (mogą zagrażać życiu), zaburzenia gospodarki tłuszczowej (więcej złego cholesterolu LDL), choroba niedokrwienna serca u kobiet >35. roku życia palących papierosy."

 • Najlepszy srodek antykoncepcji to szklanka zimnej wody zamiast seksu .