Odśnieżaj swoją posesję, unikniesz 500-zł mandatu

Dyskusja dla wiadomości: Odśnieżaj swoją posesję, unikniesz 500-zł mandatu.


  • anonim (A7w5JQ) napisał(a):

    Jak pije piwo na chodniku koło domu, to mogę dostać mandat, bo jestem na ulicy, a nie u siebie.
    Ale jak trzeba odśnieżyć chodnik, to nagle staje się on moją własnością a nie miasta

    Jak pijesz w granicach POSESJI SWOJEGO DOMU!!! Zapewniam że nie dostaniesz mandatu! Granice posesji są zaznaczone?

  • Mieszkaniec (qfFAS), 2017-01-10 20:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A jak będę pił piwo podczas odśnieżania? To wtedy co?

  • CHR (ej7zHZ), 2017-01-10 21:28 Cytuj Zgłoś nadużycie
    pinochet (eltC24) napisał(a):

    słowem,gdy zdarzą się naprawdę duże opady i samochody odśnieżające zepchną cały śnieg na chodniki,to miasto naśle straż miejską i policję na wlaścicieli nieruchomości i każe wywieźć im ten cały śnieg.Czym mają oni to zrobić i gdzie wywieźć?

    Przeczytaj uważnie zacytowaną ustawę. Ty sprzątasz chodnik przyległy do Twojego domu, możesz zepchnąć na ulicę a z ulicy ma zabrać zarządca czyli gmina/powiat swoimi środkami transportu.

  • pinochet (eltC24), 2017-01-10 22:36 Cytuj Zgłoś nadużycie
    CHR (ej7zHZ) napisał(a):

    Przeczytaj uważnie zacytowaną ustawę. Ty sprzątasz chodnik przyległy do Twojego domu, możesz zepchnąć na ulicę a z ulicy ma zabrać zarządca czyli gmina/powiat swoimi środkami transportu.

    mi chodzi o zarządzenie miasta

  • hemi (A7w5eF), 2017-01-10 23:18 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (A7w5JQ) napisał(a):

    Jak pije piwo na chodniku koło domu, to mogę dostać mandat, bo jestem na ulicy, a nie u siebie.
    Ale jak trzeba odśnieżyć chodnik, to nagle staje się on moją własnością a nie miasta

    I to jest ten paradoks : bo jak musisz coś zrobić,to jest twoje i ty za to odpowiadasz,a jak chcesz wypić piwko ,to nie twoje ,tylko publiczne i nie masz prawa robić tam swych prywatnych rzeczy,czyli np.browara wypić .Śmiech na sali :D

  • olo (qvQ5M) napisał(a):

    co oznacza część nieruchomości - czyjej , chodnik do kogo należy

    CHODNIK JEST W PASIE DROGOWYM.

  • Kl (vkPkH), 2017-01-11 21:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A co ze sklepami typu Tesco, intermarche i inne. Też muszą odsnieżać place i dojście do sklepu

  • lok (eltCFH), 2017-01-13 10:21 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Hm.... , budowali chodnik , chciałem przy okazji poprawić wjazd na swoją posesje , ze względu na wysoki krawężnik , ok. Po interwencji z urzędnikami obniżono. Położono kostkę , do której musiałem się dostosować . Okazało się , że chodnik granicząc z moją posesją , wjazd jest wyżej o wysokość kostki od poprzedniej i musiałem się z nią zrównać we własnym zakresie . Interweniowałem u urzędników . Usłyszałem , że jest to droga wojewódzka , a chodnik należy do niej . I ja mam prawo tylko po nim przejść , po za tym nic więcej nie wolno mi na nim robić . I otrzymałem namiar do zarządcy i u niego miałem interweniować .

  • 1
  • 2

Reklama