Odśnieżaj swoją posesję, unikniesz 500-zł mandatu

Dyskusja dla wiadomości: Odśnieżaj swoją posesję, unikniesz 500-zł mandatu.

• Xxxx (wo9Xt), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

, pionki beda karane a juz instytucje takie jak Tbs itp nie bo kto ukara bylego komendanta Sm :))) chyba nie sm

• olo (qvQ5M), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

co oznacza część nieruchomości - czyjej , chodnik do kogo należy

• anonim (ANu3uf), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

No, to teraz pora się pokłócić, co jest kogo i kto za co odpowiada...

• anonim (euuJTz), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

A co jak odśnieżyłem chodnik, a przejechał pług i go zasypał ??

• anonim (A7w5JQ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Jak pije piwo na chodniku koło domu, to mogę dostać mandat, bo jestem na ulicy, a nie u siebie.
    Ale jak trzeba odśnieżyć chodnik, to nagle staje się on moją własnością a nie miasta

• Pablo (AL0j8H), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Ciekawe, "w trakcie odśnieżania chodnika nie wolno śniegu zgarniać na jezdnię. ", to co mam robić, składować na posesji przez całą zimę, czy wywozić przyczepą do Bobru?

• zocha (AN0snZ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

pan el komendanto powinien skup sniegu otworzyc - zatrudnic swoich za godziwą pensje na stanowiskach oczywiscie i bedzie git. Skup by placil za taki pakowany w torebkach po cukrze zeby nie trzeba bylo sie o kilogramy spierac.

• anonim (ALU61i), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

ja proponuję 100pln od 1m3suszonego śniegu ,w lutym lub marcu bedzie potrzebny w Jakuszycach,na biegu Piastów,

• zocha (AN0snZ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

ale z dowozem na miejsce mozna by wiecej utargowac

• Wnikliwy (A8eRzs), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Jest trochę inaczej:

USTAWA
    z dnia 13 września 1996 r.
    o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
    (...)
    Rozdział 3
    Obowiązki właścicieli nieruchomości
    Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
    4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;
    (...)
    4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także:
    2) pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej;

• ja (ALU6Si), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

No tak, słusznie ktoś zauważył na ulicę nie wolno, ale jak się odśnieży chodnik a pług będzie jechał ulicą i zepchnie śnieg na chodnik, bo droga musi być przejezdna to jest ok i wówczas to całe odśnieżanie chodnika bierze w łeb. A swoją drogą to wracając z pracy po 22.00 widziałem jak się odśnieża na ulicę

• Aaa (ALlzYQ), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

Chory kraj.Jak czytam te wszystkie przepisy to nie wiem czy sie śmiać czy płakać. niedługo właściciele domków bedą musieli zamiatać ulice graniczące z domami .

• anonim (Are5ol), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

"właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych"

nikomu nie bronie stanac przed mym domem - znaczy nie musze sprzatac? suuuuper....

poza tym - gmina oglasza przetargi na odsniezanie i placi wykonawcom tegoz....czym placi? moimi pieniedzmi! i tyle...

• pinochet (eltC24), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

słowem,gdy zdarzą się naprawdę duże opady i samochody odśnieżające zepchną cały śnieg na chodniki,to miasto naśle straż miejską i policję na wlaścicieli nieruchomości i każe wywieźć im ten cały śnieg.Czym mają oni to zrobić i gdzie wywieźć?

• anonim (ANUTI8), 7 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (A7w5JQ) napisał(a):

Jak pije piwo na chodniku koło domu, to mogę dostać mandat, bo jestem na ulicy, a nie u siebie.
    Ale jak trzeba odśnieżyć chodnik, to nagle staje się on moją własnością a nie miasta

Bo to niestety chory kraj!

• 1
  • 2