Odśnieżaj swoją posesję, unikniesz 500-zł mandatu

Dyskusja dla wiadomości: Odśnieżaj swoją posesję, unikniesz 500-zł mandatu.


  • Xxxx (wo9Xt), 2017-01-09 10:28 Cytuj Zgłoś nadużycie

    , pionki beda karane a juz instytucje takie jak Tbs itp nie bo kto ukara bylego komendanta Sm :))) chyba nie sm

  • olo (qvQ5M), 2017-01-09 11:22 Cytuj Zgłoś nadużycie

    co oznacza część nieruchomości - czyjej , chodnik do kogo należy

  • anonim (ANu3uf), 2017-01-09 11:32 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No, to teraz pora się pokłócić, co jest kogo i kto za co odpowiada...

  • anonim (euuJTz), 2017-01-09 11:35 Cytuj Zgłoś nadużycie

    A co jak odśnieżyłem chodnik, a przejechał pług i go zasypał ??

  • anonim (A7w5JQ), 2017-01-09 11:43 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jak pije piwo na chodniku koło domu, to mogę dostać mandat, bo jestem na ulicy, a nie u siebie.
    Ale jak trzeba odśnieżyć chodnik, to nagle staje się on moją własnością a nie miasta

  • Pablo (AL0j8H), 2017-01-09 11:53 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Ciekawe, "w trakcie odśnieżania chodnika nie wolno śniegu zgarniać na jezdnię. ", to co mam robić, składować na posesji przez całą zimę, czy wywozić przyczepą do Bobru?

  • zocha (AN0snZ), 2017-01-09 20:54 Cytuj Zgłoś nadużycie

    pan el komendanto powinien skup sniegu otworzyc - zatrudnic swoich za godziwą pensje na stanowiskach oczywiscie i bedzie git. Skup by placil za taki pakowany w torebkach po cukrze zeby nie trzeba bylo sie o kilogramy spierac.

  • Reklama

  • anonim (ALU61i), 2017-01-09 21:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

    ja proponuję 100pln od 1m3suszonego śniegu ,w lutym lub marcu bedzie potrzebny w Jakuszycach,na biegu Piastów,

  • zocha (AN0snZ), 2017-01-09 21:46 Cytuj Zgłoś nadużycie

    ale z dowozem na miejsce mozna by wiecej utargowac

  • Wnikliwy (A8eRzs), 2017-01-10 07:39 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jest trochę inaczej:

    USTAWA
    z dnia 13 września 1996 r.
    o utrzymaniu czystości i porządku w gminach
    (...)
    Rozdział 3
    Obowiązki właścicieli nieruchomości
    Art. 5. 1. Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez:
    4) uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości; właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych;
    (...)
    4. Obowiązki utrzymania czystości i porządku na drogach publicznych należą do zarządu drogi. Do obowiązków zarządu drogi należy także:
    2) pozbycie się błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej;

  • ja (ALU6Si), 2017-01-10 09:27 Cytuj Zgłoś nadużycie

    No tak, słusznie ktoś zauważył na ulicę nie wolno, ale jak się odśnieży chodnik a pług będzie jechał ulicą i zepchnie śnieg na chodnik, bo droga musi być przejezdna to jest ok i wówczas to całe odśnieżanie chodnika bierze w łeb. A swoją drogą to wracając z pracy po 22.00 widziałem jak się odśnieża na ulicę

  • Aaa (ALlzYQ), 2017-01-10 15:12 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Chory kraj.Jak czytam te wszystkie przepisy to nie wiem czy sie śmiać czy płakać. niedługo właściciele domków bedą musieli zamiatać ulice graniczące z domami .

  • anonim (Are5ol), 2017-01-10 17:09 Cytuj Zgłoś nadużycie

    "właściciel nieruchomości nie jest obowiązany do uprzątnięcia chodnika, na którym jest dopuszczony płatny postój lub parkowanie pojazdów samochodowych"

    nikomu nie bronie stanac przed mym domem - znaczy nie musze sprzatac? suuuuper....

    poza tym - gmina oglasza przetargi na odsniezanie i placi wykonawcom tegoz....czym placi? moimi pieniedzmi! i tyle...

  • pinochet (eltC24), 2017-01-10 19:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    słowem,gdy zdarzą się naprawdę duże opady i samochody odśnieżające zepchną cały śnieg na chodniki,to miasto naśle straż miejską i policję na wlaścicieli nieruchomości i każe wywieźć im ten cały śnieg.Czym mają oni to zrobić i gdzie wywieźć?

  • anonim (ANUTI8), 2017-01-10 19:17 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (A7w5JQ) napisał(a):

    Jak pije piwo na chodniku koło domu, to mogę dostać mandat, bo jestem na ulicy, a nie u siebie.
    Ale jak trzeba odśnieżyć chodnik, to nagle staje się on moją własnością a nie miasta

    Bo to niestety chory kraj!

  • 1
  • 2

Reklama