Niemal 5 mln zł dla kościoła w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Niemal 5 mln zł dla kościoła w Bolesławcu.


 • anonim (e3aGFo), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  i czarna mafia bedzie zyc w rozpuscie...

 • Gostek (vZI4Z), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  marnotrawstwo pieniedzy.. za ten hajs to by drogi od nowa zrobili, przynajmniej bylby jakis pozytek

 • Gostek (vZI4Z) napisał(a):

  marnotrawstwo pieniedzy.. za ten hajs to by drogi od nowa zrobili, przynajmniej bylby jakis pozytek

  Na Dolnym Śląsku mamy masę zabytków. Są one nieodłącznym elementem naszej historii i kultury, ale co tam, niech się wszystko sypie, ważne żeby dziur na drodze nie było...

 • Mkkk (AtH5EP), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ile dla biednych dzieci ?

 • Gostek (vZI4Z) napisał(a):

  marnotrawstwo pieniedzy.. za ten hajs to by drogi od nowa zrobili, przynajmniej bylby jakis pozytek

  Bez przesady. Ten obiekt trzeba odrestaurować, bo to część naszego dziedzictwa i naszej historii, bez względu na religię czy poglądy.

 • podpisz (eQ8ZER), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  to jest robione dla niemcow /ziemie do odzyskania/

 • Hooltay (dDjygK), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Państwo, jak wiadomo, jest świeckie, a zabytki są sakralne. Innych Państwo nie ma albo nie widzi. Dlatego finansuje remont kościołów. Kościoły są potrzebne do prowadzenia z ambon agitacji politycznej. Zabytki świeckie nie mają ambon i nie prowadzą agitacji. Dlatego nie są Państwu do niczego potrzebne. Dofinansowuje zatem bardzo bogatą instytucję, aby była jeszcze bogatsza i jeszcze głośniej nawoływała do głosowania na właściwych, hojnych za cudze pieniądze kandydatów. A wpływy polityczne demoralizują. Kościołowi wszystko wolno, dlatego nie dziwi opinia o nim wyrażona w nazwie "czarna mafia".

 • "Państwo, jak wiadomo, jest świeckie, a zabytki są sakralne. Innych Państwo nie ma albo nie widzi. Dlatego finansuje remont kościołów. [...]"
  No proszę! Teraz już wiem, dlaczego prawie 5mln przeznaczono na bibliotekę w Legnicy a ponad 2mln na rynek w Żmigrodzie...

  Proponuję zapoznać się z listą dofinansowanych projektów:
  http://www.umwd.dolnyslask.pl/fileadmin/user_upload/Biuro_Prasowe/Marzec_2017/Lista_dofinansowanych_projektow.pdf

  "W sumie do urzędu wpłynęło 77 projektów o wartości blisko 260 mln zł na kwotę dofinansowania ponad 187 mln zł."
  Wg udostępnionej listy na zabytki związane w jakikolwiek sposób z kościołem zostanie przeznaczone ok.14,5mln, w tym ponad 2mln na "adaptację dawnego kościoła _ewangelickiego_ w Zawoni na cele kulturalne"

 • wojtek (A7w5cW), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  nie dla kościoła ,tylko na renowację budynku,który już dano powinien być wyremontowany.

 • Takie dofinansowanie też by się przydało kościołowi przy Placu Zamkowym. Gołym okiem widać, że trzeba go odwodnić, a większość turystów zza sąsiedniej granicy, właśnie tam się kieruje.

 • nie parafianin (AL0j3c), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Krzysztof Gwizdała napisał(a):

  Bez przesady. Ten obiekt trzeba odrestaurować, bo to część naszego dziedzictwa i naszej historii, bez względu na religię czy poglądy.

  Tak, to nasze dziedzictwo, tylko obecnie jest w prywatnych rękach, które się zwie kuria. Dlatego dofinansowania nie powinno być, a jak już to te restaurowane zabytki powinny być przekazywane na rzecz Skarbu Państwa.
  Przyjmijmy hipotetycznie, że inwestycje biznesmena w sutannie zarządzającego parafią będą nietrafione i popadnie w długi. Z jakiego majątku będzie prowadzona licytacja ? Czy nie ma już w Polsce przypadków, że komornik zajmuje majątek kościelny ? A tak z ciekawości można sprawdzić ile i czy kuria dołoży choć złotówkę do tego remontu. Bo jak znam historię to jedynie kościół w postaci parafian finansuje część inwestycji, żaden proboszcz, czy wikary nie dorzuci się do remontu "bo przecież to nie jego", a to co dostaje za msze musi dać na utrzymanie rodziny ? swojego samochodu ? ...?