Województwo zakaże palenia węglem? Są projekty uchwał

Dyskusja dla wiadomości: Województwo zakaże palenia węglem? Są projekty uchwał.


 • drt (euuDQa), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najpierw to sie przeprowadza infrastrukturę i podciąga gaz do wioch i wioseczek oczywiście do tej pory samorządy miały to w .....teraz moda na smog...to się zaczęło po drugie mamy najdroższy gaz w europie a po trzecie to czym ludzie mają palić ...wiórami po wycince drzew...najpierw musi byc spójny program samorządowy lub rządowy a po czwarte może tak zmusić producentów węgla do opracowania technologii opału mniej szkodliwego . Po piąte to moda sie zmieni wraz rządzącymi i nikt nie bedzie inwestował w piec bo w tym kraju nikt nie da nikomu gwarancji ze opalanie" kozim mułem" juz na drugi rok bedzie opłacalne ..koło sie zamyka .Po szóste ....może władza zainwestuje w podłączenie osiedli do sieci miejskiej ale przed wyborami wszystko jest możliwe , gorzej po wyborach .

 • anonim (A7w4ky), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "mamy najdroższy gaz w europie" - czy najdroższy to nie wiem ale powinien być tańszy. Wystarczy aby państwo mniej na gazie zarabiało. Napisałem mniej zarabiało a nie napisałem żeby dopłacało tak jak robi to z węglem. Dlaczego polski węgieł jest "dotowany" a nierentowne kopalnie utrzymywane.
  O polityce państwa odnośnie energii odnawialnej - traktowana jako konkurencyjna do wytwarzanej z węgla - nawet nie warto pisać.

  Winnym jest oczywiście "Mały Kazio" bo ma stary piec i truje.

 • anonim (AL0jO9), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niedługo koniec okresu grzewczego ciekawe jak poprawi się powietrze ? Wtedy okaże się kto i co powoduje smog !

 • anonim (ekhvr2), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przecież tu chodzi o kasę . Smog jest głównie przez pogodę i ciśnienie. Ale firmy co mają przedstawicieli w rządzie ładnie zarobią

 • anonim (ekhvr2), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaki gaz . ten zmieszany z powietrzem ? Cwaniaki , życie chcą układać ludziom

 • anonim (hj4eo), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zapamiętać nazwiska i podczas wyborów pokazać co o nich myślimy.
  Zarabiają dziesiątki tys miesięcznie i nam mówią że mamy zmieniać ogrzewanie, jak nam nawet na lekarstwa nie starcza.
  Już całkiem postradali zmysły.

 • anonim (AN0hkO), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  powinni cwaniaki 2 koła na rękę zarabiać i wtedy niech opracowują projekty!!!

 • anonim (A7w4ky), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najczęściej ludzie palą "najtańszym" opałem nie z wyboru.

 • anonim (A81ZWx), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ciekawe czym pali marszałek

 • PO (ANbpuK), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  CZAREK WIE ILE LUDZIE ZARABIAJĄ? ZEJDŹ NA ZIEMIĘ CHŁOPIE! ZACZNIJ DOPŁACAĆ DO GAZU OLEJU OPAŁOWEGO WTEDY NIKT NAWET NIE SPOJRZY NA INNE PALIWO. LUDZIE NIE ZARABIAJĄ PO 20 TYŚ TAK JAK TY TYLKO 1,8-2,2 TYŚ ZŁ.

 • URODZIŁEM SIĘ W BOLESŁAWCU i jak sięgam pamięcią, zawsze uzupełniano zapasy węgla w piwnicach. Pamiętam drobne naprawy pieców które ogrzewały nasze mieszkania oraz wizyty kominiarza. Zanim wprowadziliśmy się, w okresie powojennym, do budynków na ziemiach bezpowrotnie wyzyskanych, mieszkali w Bolesławcu Niemcy! Niemcy również opalali mieszkania węglem. Dzisiaj mam, narzuconą przez X,Y,Z, ustawę? Antysmogową? Wiem że nie nam na tym zależy i proponuję cofnąć się do jaskiń!!! Do jaskiń, Panowie, do jaskiń!!

 • po (A81Gk7), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jaka umowe podpisal pawlak z ruskimi? Na dostawy majdrozszego gazu tylko ze psl z po ma to w glebokim powazaniu

 • Szpan (qf7My), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuję dla ludzi palących w piecach dwa programy do wyboru, sponsorowane przez Państwo: "Tona +" oraz "Piec +" w ostateczności jeszcze jeden "Zimno w chacie -".

 • Z (ALU6Ov), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tu jest napisane o wprowadzeniu zakazu używania węgla brunatnego, natomiast zakaz wprowadzenia węgla w ogóle ma obowiązywać, ale we Wrocławiu, nie w całym województwie.

 • brodiaga (qf8ie), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech "towariszczi" z wszystkich partii pozwolą ludziom godnie zarobić na życie, a problem smogu sam zniknie. Nikt nie będzie smolil się z weglem jak będzie stac go na gaz.