wypowiedzenie umowy w przedszkolu

 • Anonim (A81Gtt), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Witam
  Moja córka właśnie skończyła 3 lata. Nie mówi. Od 6 miesięcy uczęszcza do prywatnego przedszkola. W domu łatwo okazuje emocje i rozumie co się do niej mówi oraz słucha poleceń typu podnieś, przynieś itd. Kiedy pytam czy chce pić lub jeść albo się bawić nie odpowiada słowem tylko przytakuje główką. W przedszkolu jest inaczej tzn. Nie okazuje tyle emocji i nie reaguje na polecenia. Mimo przedłużonej umowy z przedszkolem usłyszałam że jeśli jej zachowanie się nie zmieni to otrzymam wypowiedzenie umowy z przedszkolem. Czy to jest zgodne z prawem ? Mój skarb nie jest gorszy od innych dzieci. Może nie mówi i zamiast wykonywać polecenia nauczycieli woli się bawić. Czy w razie wypowiedzenia umowy mogę gdzieś się odwołać z takim wypowiedzeniem ?

 • Anonim (ANuP8m), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bardziej bym się przejmowala tym dlaczego dziecko 3 letnie nie mówi. Warto by to skonsultować z lekarzem. A co do wypowiedzenia umowy to moim zdaniem nie jest to powód.

 • Anonim (eltCFv), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie ma takiego prawa, ale to prywatne przedszkole to się nie dziwię, że takie głupoty do matki gada. Musi pani mówć do dziecka,żeby widziało usta oraz prosić aby powtarzało po pani proste słowa, bez złoci i nacisku. Widocznie nie dojrzała jeszcze do tego aby się 'wypowiadać". Proszę też dużo Spiewać z dzieckiem ( proste piosenki. dziecko słucha potem powtarza ). Ćwiczyć języjk - poszukać ćwiczeń w internecie. jeżeli to nie pomoże to szukac porady u logopedy, A przedszkole w przyszłym roku zmienić na państwowe lub na inne prywatne np NIBYLandię

 • Anonim (ANb3uu), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przedszkole nie ma prawa z takiego powodu zrywać umowy z Panią, chyba że regulują to ich wewnętrze przepisy - w co bardzo wątpię. Natomiast fakt że w ogóle padła taka informacja ze strony przedszkola bardzo źle o nim świadczy - dla dobra dziecka proszę znaleźć inne przedszkole, w którym pracują osoby kompetentne i gdzie Pani dziecko zostanie otoczone opieką. Co do faktu, że dziecko nie mówi - dzieci mają swoją własną normę rozwojową, każde rozwija się we własnym tempie, jednak myślę że dobrze byłoby skonsultować się z jakimś neurologopedą - tak na wszelki wypadek, żeby czegoś nie przeoczyć. Pozdrawiam serdecznie.

 • Anonim (ANG9Rq), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ,to przedszkole zatrudnia bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną? Wątpię! Radzę nie zapisywać dziecka do tego przedszkola,mam wrażenie ,że tam dzieci traktuje się przedmiotowo.Nie można liczyć na jakąkolwiek pomoc w sytuacji,gdy dziecko będzie miało dysfunkcję,np.mowy.Dziecko do przedszkola zapisuje się,aby mogło się rozwijać,aby mu w tym pomagać