Gmina zlikwiduje szkołę w Ławszowej? Rodzice uczniów zapowiadają protest w Ministerstwie

Dyskusja dla wiadomości: Gmina zlikwiduje szkołę w Ławszowej? Rodzice uczniów zapowiadają protest w Ministerstwie.


 • Anonim (A81G17), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Beznadziejna a wręcz śmieszna argumentacja rodziców.

 • Anonim (ANGuE1), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Myślę, że czas najwyższy aby zamknąć to szkołę i pozwolić kształcić się naszym dzieciom w większej szkole z większymi możliwościami. Szkoła w Osiecznicy ma basen przy szkole z którego dzieci korzystają, jest dużo więcej wycieczek. Do tego fachowa i wykształcona kadra gdzie nauczyciele tłumaczą a nie krzyczą na dzieci. Jakoś dzieci z Osiecznicy nie mają problemu z adaptacją w takim "molochu" nie sądzę aby dzieci z Ławszowej były w tym gorsze. Przebywanie w większej grupie pozwala dzieciom na komunikację nie będą bały się ludzi. W Ławszowej dzieci klas pierwszych i drugich spędzają przerwy w klasach co mocno ogranicza ich kontakt z młodszymi i starszymi klasami. A jeśli chodzi o używki to proponuję zorientować się i zastanowić ile tych używek i narkotyków jest we wsi Ławszowa....

  Jestem za zamknięciem szkoły w Ławszowej według mnie nie jest ona ani przyjazna ani pomocna dla najmłodszych bo wykształceni ludzie nie powinni krzyczeć na dzieci.

 • Anonim (AE7wZp), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z tego co wiem to wójt przeprowadził zebranie w tej sprawie w maju tego roku w Ławszowej. Przyszło parę osób (głównie dziadków i babć), które przyjęły do wiadomości, że dojdzie do likwidacji. I na tym koniec. Do dzisiaj nie ma żadnego sprzeciwu rodziców ani nauczycieli, zero jakichkolwiek pism czy nawet prób rozmów z wójtem czy Radą....Nikt do dzisiaj w tej sprawie nie kiwnoł nawet małym palcem u nogi. Teraz nagle pojawia się materiał na Istotnych, z pewnością bardzo to pomoże.. Eeech Ławszowa....

 • Anonim (AE7wZp), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoła w Tomisławiu jest mniejsza niż w Ławszowej....Ciekawostka, zaraz się dowiemy, że ziemia jest płaska. A tak na poważnie to proszę sprawdzić a potem pisać głupoty.

 • Anonim (ANyWgR), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  czytając pismo do kuratorium odnosi się wrażenie że pisali to pracujący w szkole w Lawszowej nauczyciele a nie rodzice. W tej szkole nic się nie zmieniło o kilkudziesięciu lat a jak szkoła się nie rozwija to jak mogą rozwijać się w niej dzieci.Jestem za zamknięciem

 • Anonim (eltC24), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Należało by się przyjrzeć dyrektorowi szkoły . Który na zebraniu , ani be ani me . Dziwne , bo zatrudnił tam swoją żonę . He, he w zamian nauczyciele potracili godziny .

 • Anonim (ALU6Qr), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tylko jak wprowadzą 8 lat szkoły podstawowej to zwiększy się chyba liczba uczących się dzieci o tych co przejść miał by do gimnazjum . Koszty dowozu ok.100 dzieci myślę że nie wszyscy przyjadą na jedną i tą samą godzinę na lekcje "rzeczywiście się nie zmieni " kto to tak liczy jestem "dziadkiem" z Bolesławca /nie nam tam wnuków /nauki zakończyłem w 1973 i zmiana zawodu 1985/87 ale chyba matematyka się nie zmieniła ?

 • Anonim (A7wzvO), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sądzę,że jest to krzywdzące,że szkoła w Ławszowej ma zostać zamknięta dla ludzi którzy tam mieszkają, a przede wszystkim dla dzieci.Ta szkoła istniała przez długie lata.Biedne dzieci będą musiały zmagać się z codziennymi dojazdami.Mniejsza szkoła jest bezpieczniejsza,nie ma anonimowych dziec. Do szkoły trudniej wejdzie ktoś niepowołany.W mniejszej klasie można więcej czasu poświęcić dla dzieci dla każdego z osobna .Jeżeli chodzi o basen to dzieci z Ławszowej dojeźdzają na pływanie !!! a latem nawet pływają w rzece.Jeżeli chodzi o Gościa AE7wZp to chyba nie skończył szkoły w Ławszowej bo kiwnoł pisze się kiwnął...Będę wspierała protestujących mieszkańców...

 • Anonim (ANuJnS), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobra wypowiedź powyżej

 • Anonim (ANuij5), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkola ta nie powinna zostać zamknięta, ponieważ dzieci mają bardzo blisko do szkoły, a nauczyciele starają się ich wykształcić jak najlepiej potrafią.

  NIE ZAMYKAĆ TEJ SZKOŁY!!!!!!!!!!!!

 • Anonim (eltC24), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Atmosfera pomiędzy dyrekcją a nauczycielami w tej szkole jest tak gęsta ," że siekierę można powiesić " .

 • Anonim (A81ZeU), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Większość dzieci do szkoły w Ławszowej dojeżdża z Przejęsławia więc faktycznie mają blisko do szkoły.

 • Anonim (eltC24), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwne ? Kuratorium wyraziło zgodę ? Staje okoniem przeciw Pani Minister ? A czy gmina , czy Kuratorium ma pracę dla tych nauczycieli ? Ciekawe co na to właśnie Pani Minister , która zapowiedziała , że żadna szkoła nie zostanie zamknięta , tym , bardziej podstawowa .

 • Anonim (ANuJnS), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tym bardziej, że wójt na zebraniu z rodzicami (oczywiście zorganizowanej po uzyskaniu zgody kuratorium, bo po co spotykać się z rodzicami wcześniej) powiedział, że powodem zamknięcia szkoły w żadnym przypadku nie są sprawy kosztowe tylko wprowadzana reforma oświaty. Czyli,że do pierwszych klas nie idą sześciolatki i likwidacja gimnazjów.

 • Anonim (ANGuE1), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "W mniejszej klasie można więcej czasu poświęcić dla dzieci dla każdego z osobna" - to jest stereotypowe myślenie w szkole w Ławszowej na pewno nie ma takiego czegoś, goni się z materiałem względem kilku najlepszych dzieci z klasy.
  Jestem za zamknięciem, niech nasze dzieci idą do szkoły z perespektywami a takowych w szkole w Ławszowej nie ma, a co niektórzy nauczyciele już dawno powinni odejść na emeryturę.