Przez wariactwa PiS nauczycielki tracą pracę! Jak będzie w Bolesławcu?

Dyskusja dla wiadomości: Przez wariactwa PiS nauczycielki tracą pracę! Jak będzie w Bolesławcu?.


 • anonim (A7w5cf), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co za "geniusz" wymyśla takie tytuły? Lewicowa, etatystyczna mentalność w całej krasie. Trzymać na siłe nauczycieli, chociaż demografia jest nieubłagana.

 • Na system szkolnictwa, naszego, wściekam się nie od dzisiaj!

  Szkoła kojarzy mi się z pasmem eksperymentów od ponad 30 lat! To, co było normalne i wnosiło w rozwój intelektualny zostało zbrukane i upodlone. Urzędnicy całej siatki MEN sami się chyba pogubili w tym burd…….

  bałaganie edukacyjnym. Chorych decyzji ze strony MEN jest bez liku. Utworzono kilka klas szkoły podstawowej gdzie oceny są w formie opisowej. Pytam się: jak uczeń ma chłonąć wiedzę? Skoro ma mieć oceny tylko w formie opisowej ?! Podobno! Podobno zapomniano w gymaźjach o historii?! Cały czas sądziłem, że miernikiem wyszkolenia są właściwe oceny! Utworzono dzieciakom gimnazjum - bandę małolatów, matołów oraz niedouków i przygłupów. Wyrywkowo sprawdziłem, prowadząc konwersację z małolatami ze szkoły. Nie piszę tego bezpodstawnie, bo szkołę mam 20m od klatki schodowej. Słucham o czekającej małolatów, ponoć, nowej reformie! Książki, w okresie szkoły podstawowej, przekazywało sie młodszej dziatwie a honorem było przekazać książki niezniszczone! Dzisiaj, co roku dziatwa wywala krocie szmalu, aby mieć „właściwe” książki. Czy nasz? MEN maczał łapki we współpracy z producentami książek? W szkołach ponadpodstawowych było podobnie. Czy Pani Kluzik poszła do szkoły w wieku 6-ciu lat? Zdaje mi się, że nie! Jestem wściekły na cały "porządek" w szkolnictwie i nie mam na to wpływu. Cieszę się, że dzieciaki nie są skoszarowane, choć jeśli w głowach decydentów snują się różne różności. Mam 60 latek, chęć ciągłego szkolenia-uczenia i pogłębiania swojej wiedzy. Mam to chyba genetycznie zaszczepione i nigdy dosyć. Doprowadza mnie do szału elementarna nieznajomość i braki podstaw wiedzy z biologii, matematyki, fizyki, chemii, geografii. Nie jestem purystą, ale ustawa o ochronie języka obowiązuje ….. ale na papierze! To nieprawdopodobne jak straszne „postępy” osiąga degrengolada naszego szkolnictwa.

  System szkolnictwa to imperium !!
  • fikcji,
  • kłamstwa,
  • gry pozorów
  • i zadufania w sobie.

  Jak pisze na forum jedna z nauczycielek: >>Jestem nauczycielką z 33 letnim stażem pracy w szkole i zapewniam pana 'redachtora", że wcale nie jestem "wściekła"( sic!), podobnie jak moje koleżanki i moi koledzy ze szkoły, w której pracuję. To, co zaoferowała nam PO podczas 8 lat rządów, to nie była edukacja.... To była hodowla bezmyślnych , pokornych ,słabo wyedukowanych młodych ludzi, bardzo wygodnych dla władzy, bo zajętych jedynie łapaniem Pokemonów po kilku latach edukacji. "Edukacja" ta która kończyła się maturą dla ludzi z ograniczoną możliwością rozumowania i nie ma w tym grama przesady! To była kpina z oświaty, a nie edukacja. A tak na marginesie w sprawie likwidacji gimnazjum- kto nie pracował w tego typu szkole, nie wie, co to znaczy codzienna , nauczycielska udręka

 • 444 (VvISV), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Odniosą się tylko do pierwszej części tej wypowiedzi , bo druga to bełkot.
  "Niech otworzą szkoły prywatne..." - w Bolesławcu jest tylko jedna szkoła z oddziałami integracyjnymi i wiele szkół w których są uczniowie wymagający nauczyciela wspomagającego. Co stoi na przeszkodzie otworzyć szkołę integracyjną ?
  Dotacja na dziecko autystyczne to ok. 4.400 zł co miesiąc wypłacane z urzędu . Na zwyczajnego ucznia dotacja wynosi ok.400 zł Cóż stoi na przeszkodzie otworzyć szkołę dla dzieci ze spektrum autyzmu ? Nie mówią że lekcje mają się odbywać jeden na jeden , ale powiedzmy jeden nauczyciel na grupę 4 uczniów. Pensja nauczyciela + pomoce dydaktyczne( nie co miesiąc) powiedzmy 10.000 , reszta to czysty zysk ok 7000. A to tylko jedna klasa .
  Niestety szkoły prywatne nastawione są na zysk i najchętniej brały by kasę zapominając o obowiązkach wobec takich uczniów.
  Nasze dziecko ma autyzm i z nadzieją oczekujemy, że wreszcie na terenie powiatu pojawi się prywatna szkoła integracyjna w której takie dzieci znajdą zrozumienie i pomoc nauczycieli i uczniów. Szkoła w której nauczyciele , psycholog i logopeda po odpowiednich szkoleniach i kursach to będzie standard , a nie wyjątek.
  Dzieci autystyczne potrafią być bardzo zdolne ( niektóre w pewnych dziedzinach nauki są geniuszami) , trzeba im tylko dać szansę na rozwój i kontakty z resztą społeczeństwa , bo najgorsze co je spotyka to niezrozumienie i szyderstwo co w konsekwencji może powodować agresję i zepchnięcie na margines.

 • X-a (VahHX), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak zwalniaja grabarzy nikt nie płacze. Jak zwalniają hydraulików nikt nie płacze. Jak zwalniają krawców nikt nie płacze etc. Ale jak zwalniaja nauczycieli to wielki krzyk i wrzawa. Bo jak to tak?! Tak nie mozna! Itp. W Pup czesto organizowane są kursy zawodowe np na wózek widłowy. Tak czesto mowi sie ze trzeba byc elastycznym i umieć dostosować sie do warunków na rynku pracy. Teraz nauczyciele muszą zmienic branże i tyle. Gdzie jest sens i logika utrzymywać szkołe w której jest 15 dzieci?! A pozatym jak ktos jest np mgr matematyki nie powinien miec problemu ze znalezieniem pracy.
  DO ROBOTY LENIE!!
  Dość rozpasania za nasze pieniądze. Nauczyciele?! Chyba osoby dyktując podręcznik!

 • X-a (VahHX), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zapomnialem jeszcze o emeryturach. 25 lat pracy i pełna emerytura. W tym okresie roczny urlop na podratowanie zdrowia

 • anonim (A7w4ky), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Potrzeba jak najwięcej "ciemnego luda". Wystarczy przecież 6 godzin religii tygodniowo - reszta to możliwe oszczędności.

 • Cogito007 (ANyCn5), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  X-a (VahHX) napisał(a):

  Jak zwalniaja grabarzy nikt nie płacze. Jak zwalniają hydraulików nikt nie płacze. Jak zwalniają krawców nikt nie płacze etc. Ale jak zwalniaja nauczycieli to wielki krzyk i wrzawa. Bo jak to tak?! Tak nie mozna! Itp. W Pup czesto organizowane są kursy zawodowe np na wózek widłowy. Tak czesto mowi sie ze trzeba byc elastycznym i umieć dostosować sie do warunków na rynku pracy. Teraz nauczyciele muszą zmienic branże i tyle. Gdzie jest sens i logika utrzymywać szkołe w której jest 15 dzieci?! A pozatym jak ktos jest np mgr matematyki nie powinien miec problemu ze znalezieniem pracy.
  DO ROBOTY LENIE!!
  Dość rozpasania za nasze pieniądze. Nauczyciele?! Chyba osoby dyktując podręcznik!

  Zacytowałem tę wypowiedź jako najbardziej chyba typowy przykład jadu polskiego frustrata, który miał pod górkę do szkoły. Ten i jemu podobni osobnicy są przekonani, że polski nauczyciel pracuje tylko 18 godzin w tygodniu! Szczyt ignorancji i braku kultury. Najlepiej za swoje niepowodzenia wyżyć się na innych, dokopać nauczycielom za to, że mają tak błogo w życiu, tyle wolnego czasu, przecież oni na pewno nic wtedy nie robią, tak jak uczniowie. Ano, zapraszam takich hejterów do przepracowania chociaż jednego tygodnia w szkole podstawowej lub w gimnazjum, ale z pełnym przygotowaniem merytorycznym do lekcji, z wykonaniem obowiązkowej dokumentacji szkolnej i spełnieniem innych obowiązków pozalekcyjnych plus pełnienie dyżuru na hałaśliwym korytarzu itp. Z pewnością usłyszałbym wtedy znany wszystkim Polakom okrzyk: "Ja p...lę taką robotę za takie pieniądze".

 • X-a (VahHX), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Cogito.
  Skoro jest to taka ciężka i nisko płatna praca to dlaczego ja Pan wykonuje? Jest tyle wolnych miejsc pracy. Czy nie można sie przebranżowić?
  Znam kilka osob które wykonywały różne zawody i gdy ich zakład np upadal a w urzędzie pracy nie bylo ofert dla tego zawodu to kazano osobie ktora ma 30letnie doswiadczenie w fachu zmienić branże. To dlaczego skoro każdy inny moze to nauczyciel nie?!
  Frustrat nie frustrat ale ktoś kto myśli tez widzi.

 • X-a (VahHX), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jad, frustrat itp. Czy to nie pojecia zgodne z linią pewnej partii politycznej?! Ale ok nie o politykę tu chodzi. Czy praca np w kopalni albo hucie jest mniej stresująca? Mniej uciazliwa?
  Panie Cogito w fabrykach tez pracują ludzie wykształceni.
  Najgorszy w tym jest przerost ambicji. Bo jak to ja? Magister plastyk czy innego dziadostwa miałbym sie skalać pracą fizyczną? Absolutnie!
  Jest jak jest reforma ustalona i tyle. Nauczyciele muszą sie z tym pogodzić że cześć z nich musi zmienic zawód!

 • Marek (qfqqX), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pracę straciło już 296 nauczycieli w woj. dolnośląskim. A czy Redaktorzyna sprawdził jaki to jest odsetek wszystkich zatrudnionych ? Wg spisu z 2011 roku etatów nauczcielskich w woj. dolnośląskim było 11945. To zaledwie 2,5% - normalne ruchy organizacyjne.

 • anonim (A7w5cf), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Strata etatu uderza głównie w kobiety, bo zawód nauczyciela jest sfeminizowany."

  Dlatego trzeba wprowadzić parytet i zrównać liczbę kobiet z mężczyznami. Najlepiej zwalniając je. : )

 • Były pracownik (A7w5CJ), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie oni jedni stracili pracę, wiele osób ją traci po kilku latach,takie życie. Nikt się nikim dzisiaj nie będzie przejmować.

 • Ob.serwator (eQ8Zk4), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pani/Panie X-a. Normalnie, tak po prostu, po ludzku współczuje Pani/Panu. Musiał(a) Pani/Pan strasznie przeżyć okres szkolny skoro trauma z tamtego okresu trzyma Panią/Pana do dzisiaj. Cierpliwości i to minie ale na to trzeba czasu i uspokojenia.
  Ja utożsamiam się z wypowiedzią Cogitoo007, nigdy nie miałem zamiaru i nie byłem nauczycielem, moja edukacja trwała ogółem 20 lat, w tym studia podyplomowe. Kilka razy zmieniałem zawód, ale był to mój wybór a nie przymus.

 • Wiem, że wielu z was po traumie edukacji nie ma empatii do nauczycieli. To teraz wyobraźcie sobie, że przez to, co robi PiS, Wasze dzieci będą w jeszcze trudniejszym środowisku.

  Nauczyciel to człowiek, a środowisko szkolne powinno być ludzkie i bardzo stabilne. Dla dzieci takie powinno być. Lecieliście samolotem kiedyś. Jakie są instrukcje dotyczące zakładania maski tlenowej? Najpierw dorosły, potem dziecko. Dlaczego? By dorosły MIAŁ SIŁĘ pomóc dziecku.

  Widzę w tej nowej, pisowskiej destabilizacji-reformie polskiej edukacji jedną bardzo złą rzecz. Zgadzajcie się lub nie. Wszyscy mówią o "dobru dzieci". A w jakim środowisku będą te nasze dzieci, kiedy nauczycielom zdestabilizuje się miejsce pracy. Każe im się zająć szukaniem etatu, będzie nad nimi wisieć wizja zwolnienia i generalnie będzie w tym środowisku panował chaos? Jak to wpływa na dzieci. Bo uwierzcie mi to ma wpływ.

  Szanuję pracę nauczycieli i to w jaki sposób sobie radzą i jak opiekują się dziećmi, które mają coraz więcej problemów z własnymi rodzicami w domach. Obserwuję jak na barki nauczycieli wpycha się na siłę "małpę" pod tytułem: wychowaj mi dziecko, bo ja nie chcę, nie potrafię, jestem zgubiony/a jako rodzic.
  ***
  Nie mogę się odnieść do większości anonimowych wpisów, bo nie mówię i nie czytam w języku pisowskim, wykładanym na Uniwersytecie YouTuba im. Maxa Kolonki i błogosławionego Ojca Dyrektora. Kiedyś myślałam, że to język polski, ale się myliłam. Zgodzę się z tymi, którzy mi powiedzą, że to jednak ojczysty język i trzeba się zabrać do wkuwania słówek i gramatyki tego obcego języka.
  Ale na razie po prostu Was nie rozumiem.

 • chommik (AE78KT), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Najpierw latali i głosowali teraz strach w oczach ......wiadomo było kim jest PiS....i będą majstrować wszędzie po swojemu jak z katastrofą Smoleńską , nic nie wiadomo prócz zamętu i zubożenia kasy państwowej dla członków komisji .