Gdzie podziały się ideały „Solidarności”?

Dyskusja dla wiadomości: Gdzie podziały się ideały „Solidarności”?.


 • Anonim (e3aIE8), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ene due rabe, połkął bocian żabę.

 • Anonim (ALlznX), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy potwierdza to słowa mojego Śp.Henia R. kolegi z pracy "że KOMUNE obaliły żony Komunistów ,mające dosyć oglądania swoich kreacji przy zasłoniętych oknach ",bo dlaczego mimo protestów nikt się z Nami nie liczy czy zmienia władzy?

 • Anonim (e3aGPL), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ingenuas decidisse feliditer artes, emmolit more nec finit esse feros. (Owidiusz)

 • Anonim (qfwpo), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To ja - Bolek. To wszystko nieprawda, udowodnię to w sądzie.

 • Anonim (AjfnpD), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (qfwpo) napisał(a):

  To ja - Bolek. To wszystko nieprawda, udowodnię to w sądzie.

  Ignorancja niektórych ludzi mnie przeraża... Jeśli nie masz nic ciekawego do napisania to sobie daj spokój. Pewnie nawet nie wiesz kim jest Wałęsa itp. Może właśnie ten człowiek przeżywa ludzki dramat. Został oskarżony, a bronić nie ma się jak i czym. Ale dla większości Polaków to tylko news dnia lub tygodnia i tyle... Ignorancja lub głupota, a może jedno i drugie...

 • Anonim (AE4myk), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na początku lat siedemdziesiątych. Lech W. był pozbawionym pracy, ojcem wielodzietnej rodziny. Służby PRL wykorzystując jego trudną sytuację podeszły pod niego. Dzisiaj IPN "pieknie przedstawia jego teczkę pracy" mówiąc ile zawiera stron. Jednakże nikt z IPN nie mówi co zawierały tzw. donosy. Mnie interesuje czy L.W. czytaj "Bolek" tzw "donosami" komukolwiek zaszkodził. Dzisiaj co niektórym poliytykom jest wygodnie obrzucać swoich przeciwników błotem w tym i tych dzięki, którym zaistnieli i istnieją w polityce. Vide zdjęcie z pierwszych wolnych wyborów L.W. z J.K.

 • Jeżeli Wałęsa podpisał zobowiązanie do współpracy to jeszcze o niczym to nie świadczy, Najdziwniejsze jest to, że nie udało się tych dokumentów odzyskać wcześniej, że nie wyjaśniono tak naprawdę sprawy nigdy do końca, a cudowne odnalezienie się teczki TW Bolka najprawdopodobniej jest lub może być intrygą dawnych struktur PRL - owskich. Przecież dawni funkcjonariusze żyją, a udostępniane teraz materiały już są bardzo niewiarygodne i tylko zachęcają do spekulacji. Chyba raczej nikt nie wierzy, że wdowa po Kiszczaku beztrosko poszła do IPN i złożyła ofertę. Była to celowa zagrywka, a jak na razie IPN nie umie z niej wyjść z twarzą.

 • Anonim (ANuPDD), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wlasnie sie realizują ideały....Smoleńsk. 500 plus. Droższe usługi. Ubezpieczenia. Kredyty. Euro. 8 milionów na K katolicki.....o Toruniu nie wspomne....6 latki i darmowe leki......i kwota wolna od podatku....i ......droższy Frank....ale ludzie sa nadal ślepi.....PiS iber ales

 • Anonim (ALhED2), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  pawel.s napisał(a):

  Jeżeli Wałęsa podpisał zobowiązanie do współpracy to jeszcze o niczym to nie świadczy, Najdziwniejsze jest to, że nie udało się tych dokumentów odzyskać wcześniej, że nie wyjaśniono tak naprawdę sprawy nigdy do końca, a cudowne odnalezienie się teczki TW Bolka najprawdopodobniej jest lub może być intrygą dawnych struktur PRL - owskich. Przecież dawni funkcjonariusze żyją, a udostępniane teraz materiały już są bardzo niewiarygodne i tylko zachęcają do spekulacji. Chyba raczej nikt nie wierzy, że wdowa po Kiszczaku beztrosko poszła do IPN i złożyła ofertę. Była to celowa zagrywka, a jak na razie IPN nie umie z niej wyjść z twarzą.

  pewnie kaczyński uknuł tą intrygę i zmusił kiszczakową do ujawnienia akt. Znów ten zawistny jarek zawinił co sie z nim dzieje

 • Anonim (AE4sJ3), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdzie się POdziały ideały to pytanie do agentów SB o głownie WSW - WSI (ci podlegali i na "emeryturach z naszych podatków podlegają bezpośrednio i służą dalej jenerałom KGB i każdemu kto da cokolwiek jak na zdrajców i kapusi przystało) Kwach , Komorowski , Dukaczewski , Tusk , Frasyniuk , Petru-Sfetru i jego suki itd itd no i ich podstawowy , popularny znów produkt Walesa Bolek ... Gosia samosia co wszystko sama ... komunę , grypę , gradobicie Bolek POkonał sam ... dla nas reszty leniuchów. Ta ferajna wie gdzie podziali ideały Polaków. Czytać , słuchać młody człowieku i nie bać się wyciągać wniosków i o nich głośno mówić.

 • (ALhED2) napisał(a):

  pewnie kaczyński uknuł tą intrygę i zmusił kiszczakową do ujawnienia akt. Znów ten zawistny jarek zawinił co sie z nim dzieje

  Problem w tym, że tu nie chodzi o teczki same w sobie. Znów zostajemy podzieleni na lepszych i gorszych, na tych za i na tych przeciw. Ciągle kłócimy się tak naprawdę o rzeczy już nieistotne, ciągle nie wyciągamy wniosków. Pamiętajmy tylko, że jeśli my sami sobie nie pomożemy (wzajemnie), to nikt nam nie pomoże. To że Europa jest niesolidarna to już wiemy od dawna. Czas razem budować i iść do przodu. Zostawmy zmory przeszłości, niech odejdą razem z dawnym systemem.

 • Anonim (ALhED2), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  ale to normalne i zdrowe w państwie demokratycznym, że się kłócimy, spieramy i jesteśmy podzieleni ( w granicach rozsądku oczywiście). Aczkolwiek są społeczeństwa nie podzielone politycznie ale czy są lepsze? Mam na myśli Koreę Północną, a my wciąż dociekamy prawdy.

 • Anonim (ALhED2), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bo tam w Korei jest tylko jeden nie podważalny bohater i nikt nie ma prawa tego kwestionować.

 • Anonim (AE4sJ3), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Polsce czy gdziekolwiek indziej w świecie ... nikt nikogo nie dzieli na złych i dobrych ... to naturalny podział który był , jest i będzie ... nie może być inaczej. Od nas samych zależy po , której stronie stajemy to bardzo prosty podział , trudny tylko w chwili słabości. Ludzie którzy ulegli słabościom władzy , forsy , psychopatycznym skłonnościom to źli ludzie zagrażający Dobrym. I to gadanie modne ostatnio i klepane przez ferajnę złodziei "o dzieleniu" Polaków to prosta , nudna manipulacja , która w dodatku nie działa i denerwuje większość Polaków. Bandziory , złodzieje i zdrajcy najgłośniej krzyczą o wartościach Chrześcijańskich , wybaczaniu , grubych kreskach , zapominaniu , nie wracaniu do tematu itd. sami się z tego śmiejąc :-) Chcą uniknąć kary i zamazać swoje przestępstwa - to proste , głupie manipulacje. Nie bądźcie frajerami !

 • Odnoszę jednak inne wrażenie co do tego podziału. Owszem istnieje naturalny podział, tylko czemu "Ci dobrzy" dzielą się później na 2 obozy i wzajemnie zwalczają. Mowa o polskiej prawicy, która jest podzielona na dwa główne środowiska i pewnie jakieś drobne odłamy. Problem w tym, że nasi wielcy Polacy są zawsze bohaterami i zdrajcami jednocześnie - Piłsudski, gen. Sikorski, pułk. Kukliński, Wałęsa. Zawsze znajdzie się skaza, która pozostawia ślad i utrudnia nić porozumienia. Problem w tym, że czasem chyba jednak trudno odróżnić co jest dobre a co złe. Może wydawać się to frazesem, ale wystarczy popatrzeć na przykład przewrotu majowego - dla jednych wybawienie, dla innych niepotrzebna wojna domowa. Inny przykład - Jan Paweł II - gdy witał do Polski z pielgrzymką był witany jak bohater, najwyższy autorytet. Po jego śmierci co raz bardziej słychać echa krytyki jego postaci etc. Przykładów jest wiele.

  Spieramy się o rzeczy istotne przez pryzmat błahostek. Nie wiem, czy TW Bolek to Wałęsa, nie mi to oceniać. Trudno mi jednak traktować poczynania Kiszczaka i wdowy po nim jako przypadkowe działanie, o znaczeniu marginalnym.

  Co do tej "grubej kreski", to możliwe był to błąd, może trzeba było rozliczyć i wyjaśnić wszystko i wszystkich. Obecnie może to zrobić już tylko czas i historia. Nie polityka.

 • 1
 • 2