Rewolucja w oświacie – ok. 100 nauczycieli straci pracę? Gmina Miejska przejmie szkołę specjalną?

Dyskusja dla wiadomości: Rewolucja w oświacie – ok. 100 nauczycieli straci pracę? Gmina Miejska przejmie szkołę specjalną?.


 • Anonim (AjWdje), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  I jak niby Roman chce to zrobić? przecież nie dogada się z powiatowym królem fejsbuka.

 • Anonim (AN0ESW), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Roman nie potrafi poradzić sobie ze swoją oświatą a chce przejmować powiatową.Powinien wzorować się na dotychczasowych osiągnięciach szkolnictwa ponadpodstawowego prowadzonego przez Powiat.Zazdrość i brak umiejętności.

 • Anonim (AjWdje), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No ale z tego co widać, to starosta ma problem, bo nie potrafi go rozwiązać. Szkoła specjalna, przeniesienie budowlanki, szpital ledwo ledwo... wydawanie kasy inne mniej priorytetowe sprawy. Nie to, że chwalę Romana, ale starosta ostatnio sobie nieźle namieszał.

 • Anonim (AE7iXS), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prezydent ma bardzo rozsądną i bardzo uczciwą propozycję. Niestety Starosta nie rozumie powagi sytuacji. Od dawna budynek szkoły specjalnej wymagał remontu, ale władze powiatu, odkąd rządzi tam Platforma albo odkładała remont albo tłumaczyła się brakiem środków. Teraz kiedy sytuacja zrobiła się bardzo poważna, to Starosta chce sprzedać budynek szkoły po to, żeby powstał w tym miejscu kolejny supermarket, a placówkę przenieść do siedziby ZSB, jednocześnie ją likwidując. To są właśnie efekty nieudolnych 8 lat rządów Platformy, co widać na przykładzie nie tylko naszego powiatu, ale całego kraju.

 • Anonim (AKcLjp), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zapewne prezydent chce przenieść szkołę specjalną do starej "piątki". Jednym ruchem ugotuje pijarów, którzy mają chrapkę na ten budynek , starostę który nie ma pomysłu na przeniesienie i zjedna sobie rodziców,nauczycieli i uczniów budowlanki i handlówki. W kontekście zmian w szkolnictwie gimnazjalnym to genialny plan. Powoli wysysać szkoły i placówki z zasobu powiatowego. Powiat nie ma sił ani środków finansowych aby przed tym się obronić. Koalicja powiatowa nie będzie miała argumentów aby głosować przeciw tym zmianom. Albo w najbliższym czasie gruchnie koalicja powiatowa i będzie wymiana starosty z zarządem , albo starosta znajdzie środki zewnętrzne na remont i przebudowę istniejącego budynku szkoły specjalnej.

 • Anonim (A81bx9), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ta... i niby jaka nowa koalicja powstanie? :) kto z kim? ZB z Romanem raczej nie pojdzie. To z kim niby Roman to zrobi?

 • Anonim (AHdFdW), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zamiast oddawać budynek Pijarom, trzeba było przekazac szkole specjalnej. Najpierw psują, potem udają że naprawiają. Kolejny absurd w naszym mieście- woda Pieniawa czy jakaś tam dla szanownych radnych, a podobno nasza woda ma drogocenne dla zdrowia równiez mikroelementy, a tu dywersja na stole ratuszowym.