Obejrzyj zabytkową salę Sądu Rejonowego w Bolesławcu

Dyskusja dla wiadomości: Obejrzyj zabytkową salę Sądu Rejonowego w Bolesławcu.


 • Malkon (A7wxaV), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pierwotnie budynek sądu, bezpośrednio po jego wybudowaniu - połowa dziewiętnastego wieku , był wykorzystywany jak obieky szkolny. była tam siedziba szkoły średniej. Funkcję zmieniono na przełomie lat dwudziestych trzydziestych minionego wieku. Wówczas to w budynku znalazł swoją siedzibę sąd miejscowy. Funkcja sądu została utrzymana poII Wojnie Światowej. Sala w sądzie, którą warto obejrzeć, w przeszłości pełniła rolę auli szkolnej. W przeszłości spotkałem w sądzie parę staruszków - Niemców, byłych mieszkańców Bolesławca. Wspominali okres kiedy mieszkali w Bolesławcu. Weszli do sądu bo chcieli odwiedzić swoją byłą szkołę. Zaprowadziłem ich wówczas do auli.

 • fifi (A7bEUC), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobrze że wam Niemiec pobudował bo inaczej nie było by czym sie chwalić .....były by strzechy i zarosniete nieużytki .

 • Bez przesady i bez manipulacji proszę. Bolesławiec został odebrany Niemcom po II Wojnie Światowej, to fakt. Kto inny miałby tu budować jak nie Niemcy? Aulę i Sąd odnowili na najwyższym poziomie Polacy. Czy naprawdę lewaczka ma Was uczyć patriotyzmu?

 • Rysiu (AL0jJ8), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W końcu lat 1946/50 był tam internat Junaków odbudowujących Bolesławiec jeszcze do 2010 r na szybie sali 26 było wydrapane moje nazwisko mieszkał tam mój ojciec i jego kolega z Nowogrodzca /razem poszli do wojska na szkółkę,wróciwszy zamieszkali ojciec w B-c ,kolegi córka weszła nie wiedząc o ich znajomości do rodziny jako żona syna mamy siostry/

 • m (AESnnN), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kolorystyka wyszla pieknie. Mi osobiście obiektywy rybiego oka nie podchodza. Min 10mm.