Kredyt we franku

 • ech (ALxJm3), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  kto im kazał brać w obcej walucie? nikt ich nie zmusił, mogli brać w złotówkach, no ale ale... na tamten czas w złotówkach było dużo drożej, myśleli chyba że tak niski kurs będzie wiecznie, no i to było błędem.

 • mimi (V32NJ), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  anonim (ANyWGJ) napisał(a):

  Każdy podpisał rozumiejąc na ile się da, ale banki specjalnie tworzyły transakcje wiązane z ubezpieczeniami, żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy. I w wielu bankach nie dało się inaczej wziąć kredytu.
  Poza tym, jak zawsze w takich przypadkach, umowy są wielostronicowe drobnym drukiem i specjalnie zawiłym językiem napisane, żeby uniemożliwić dokładne zrozumienie. Nawet prawnicy maja problem występując przed sądami z analizą takich umów.
  Banki robiły tak i robią specjalnie wykorzystując swoją przewagę. A państwo nic z tym nie robi. Wystarczyłoby wprowadzić obowiązkowy dla wszystkich wzór umowy na kredyt hipoteczny. Prosty, jasny i bez specjalnych zabiegów zaciemniających. Ale politycy albo siedzą w kieszeniach koncernów i banków, albo mają za małe rozumki.

  Nie wiem jak ty ale ja podpisując umowę kredytową treść wzięłam do domu i przestudiowałam. Niepokojące punkty zaznaczone i wyjaśnione. Jakby bank nie dał mi takiej możliwości na pewno z jego usług bym nie skorzystała. Trzeba uruchamiać szarek komórki podpisując zobowiązanie na 20 czy 30 lat

 • anonim (hjKtl), 5 miesięcy temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sądy uważają już w większości, że te kredyty były albo w ogóle nieważne, albo, że są zwykłymi kredytami w złotych oprocentowanymi jednak według LIBORu. Uzasadnienia niektórych wyroków są dość jasne i klarowne więc polecam poczytać:
  http://kredytwefrankach.themi.pl/wygrywamy-z-getin-bank-s-a-uniewaznienie-umowy-wyrok-so-w-warszawie-z-16-listopada-2018-r-sygn-xxv-c-712-17

 • 1
 • 2