Kredyt we franku

  • ech (ALxJm3), 2017-10-16 19:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

    kto im kazał brać w obcej walucie? nikt ich nie zmusił, mogli brać w złotówkach, no ale ale... na tamten czas w złotówkach było dużo drożej, myśleli chyba że tak niski kurs będzie wiecznie, no i to było błędem.

  • mimi (V32NJ), 2017-10-17 10:58 Cytuj Zgłoś nadużycie
    anonim (ANyWGJ) napisał(a):

    Każdy podpisał rozumiejąc na ile się da, ale banki specjalnie tworzyły transakcje wiązane z ubezpieczeniami, żeby wyciągnąć jak najwięcej kasy. I w wielu bankach nie dało się inaczej wziąć kredytu.
    Poza tym, jak zawsze w takich przypadkach, umowy są wielostronicowe drobnym drukiem i specjalnie zawiłym językiem napisane, żeby uniemożliwić dokładne zrozumienie. Nawet prawnicy maja problem występując przed sądami z analizą takich umów.
    Banki robiły tak i robią specjalnie wykorzystując swoją przewagę. A państwo nic z tym nie robi. Wystarczyłoby wprowadzić obowiązkowy dla wszystkich wzór umowy na kredyt hipoteczny. Prosty, jasny i bez specjalnych zabiegów zaciemniających. Ale politycy albo siedzą w kieszeniach koncernów i banków, albo mają za małe rozumki.

    Nie wiem jak ty ale ja podpisując umowę kredytową treść wzięłam do domu i przestudiowałam. Niepokojące punkty zaznaczone i wyjaśnione. Jakby bank nie dał mi takiej możliwości na pewno z jego usług bym nie skorzystała. Trzeba uruchamiać szarek komórki podpisując zobowiązanie na 20 czy 30 lat

  • anonim (hjKtl), 2019-02-17 23:38 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Sądy uważają już w większości, że te kredyty były albo w ogóle nieważne, albo, że są zwykłymi kredytami w złotych oprocentowanymi jednak według LIBORu. Uzasadnienia niektórych wyroków są dość jasne i klarowne więc polecam poczytać:
    http://kredytwefrankach.themi.pl/wygrywamy-z-getin-bank-s-a-uniewaznienie-umowy-wyrok-so-w-warszawie-z-16-listopada-2018-r-sygn-xxv-c-712-17

  • 1
  • 2

Reklama