Technikum pielęgniarskie w „Handlówce”?

Dyskusja dla wiadomości: Technikum pielęgniarskie w „Handlówce”?.


 • Piotr (AN0ESu), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Super, bardzo się z tego cieszę, bo wiem jak trudna jest praca pielęgniarki. Myślę, że po kilku latach szkoły znów zwiększy się liczba pielęgniarek.

 • anonim (A7w4ky), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Piotr (AN0ESu) napisał(a):

  Super, bardzo się z tego cieszę, bo wiem jak trudna jest praca pielęgniarki. Myślę, że po kilku latach szkoły znów zwiększy się liczba pielęgniarek.

  "zwiększy się liczba pielęgniarek" - które wyjechały do pracy "na zachodzie".
  Żadna absolwentka "zdrowa na umyśle" nie zasili NFZ.

 • ww (ANuiqX), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  2000 tys. na rękę za pracę w systemie zmianowym w święta i weekendy , zawód w którym możesz być opluty wyzwany uderzony bez podwyżek bo przecież dyrekcja nie posiada pieniędzy dla pielęgniarek tylko dla lekarzy no tak szczyt marzeń taki zawód ale czy na pewno? No i od kiedy licencjat oznacza wyższe wykształcenie ?

 • ja (AL0j1Y), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chyba właśnie jesteś pielęgniarką... Wykształconą i (nie)mądrą.
  Uśmiałem się do łez!!!
  Licencjat jest wykształceniem wyższym. Twoja wypowiedź równie dobrze mogła brzmieć: "No i od kiedy średnie bez matury oznacza średnie wykształcenie?"
  Myślenie nie boli ;)

 • katarzyna (A81GlQ), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  złapią frajerów na nowy kierunek bez perspektyw. żeby tylko zrobić nabór. byle jaki, ale żeby był.

 • anonim (AL0j1i), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żona dyrektora ZSHiU jest z wykształcenia pielęgniarką, to pomoże uruchomić nowy, potrzebny kierunek kształcenia.Niestety mamy mało pielęgniarek, a te które pracują są w wieku balzakowskim, i ktoś musi je zastąpić.Mamy też starzejące się społeczeństwo, co dodatkowo będzie generować zapotrzebowanie na usługi pielęgniarskie, i opiekuńcze.

 • Xyz (eGCHiw), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobrze by bylo zeby spelnili obietnice ktore dawali jak otwierali tech. Weterynarii.. A tak.. Kolejny kierunek z ogromem obietnic .. I niestety na obietnicach sie skonczy

 • ww (ANx1Fy), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  ja (AL0j1Y) napisał(a):

  Chyba właśnie jesteś pielęgniarką... Wykształconą i (nie)mądrą.
  Uśmiałem się do łez!!!
  Licencjat jest wykształceniem wyższym. Twoja wypowiedź równie dobrze mogła brzmieć: "No i od kiedy średnie bez matury oznacza średnie wykształcenie?"
  Myślenie nie boli ;)

  Swoje (nie)mądre uszczypliwości zostaw dla swojej rodziny oni może się nimi przejmą bo ja nie. Licencjat oznacza że zdobyło się wykształcenie wyższe zawodowe oczywiście po obronie pracy dyplomowej. Wiem co oznacza licencjat, chodziło mi o studia medyczne. Kiedyś żeby zostać pielęgniarką należało uczyć się 5 lat a teraz po 2 latach LICENCJATU jest się pielęgniarka która ma problem z założeniem wenflonu. I narzekając tutaj chce powiedzieć że szkolnictwo zawodowe padło na pysk, dlatego gdy jesteśmy w szpitalu czy przychodni coraz bardziej narzekamy na pielęgniarki . Nauka każdego zawodu wymaga czasu , a 2 lata to za mało.

 • iza (ANx1Fy), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  każdy idiota wie że licencjat to nie studia tylko kurs zawodowy!!! jeśli ktoś myśli inaczej jest zwykłym debilem NIE MYŚLĘ INACZEJ CO BYŚ NIE NAPISAŁA! jeśli ktoś zdecyduje się na naukę pielęgniarstwa niech porozmawia z prawdziwa pielęgniarką !!!!
  ona szybko wybije z głowy trudny , mało płatny[2000 zł brutto];bez perspektyw zawód.

 • anonim (A7w4ky), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  " Jeśli ktoś zdecyduje się na naukę pielęgniarstwa niech porozmawia z prawdziwa pielęgniarką !!!!
  ona szybko wybije z głowy trudny , mało płatny[2000 zł brutto];bez perspektyw zawód."

  Co ta "prawdziwa" pielęgniarka może - młodej, mobilnej ze znajomością języków obcych - "wybijać z głowy".

  "bez perspektyw zawód." :

  - Szwajcaria kusi dobrymi zarobkami i wysoką kulturą pracy. Szansę na zatrudnienie mają nawet osoby początkujące w zawodzie, pod warunkiem że dobrze znają język.
  ...polskie pielęgniarki muszą przejść przez procedurę uznania dyplomu. Przy czym w zupełności wystarczy tu tytuł licencjata (procedura trwa ok. 3 miesięcy i kosztuje 800 franków).

  Bywa, że pracodawca przyjmuje osobę z podstawową znajomością języka, zatrudniając ją na część etatu z zastrzeżeniem, że resztę czasu poświęci na intensywną naukę języka.

  Osoba świeżo po dyplomie otrzymuje w szpitalu państwowym wynagrodzenie wysokości 5–6 tys. franków brutto. Podatki są niskie i w zależności od kantonu wynoszą od kilku do kilkunastu procent, sporo zatem zostaje w kieszeni.
  Za dyżur prywatny można otrzymać dodatkowo 300–350 franków.

  Dobre zarobki to niewątpliwy plus pracy w Szwajcarii, ale niejedyny. Polki chwalą sobie korzystne warunki pracy, dobre relacje z szefostwem i wysoką kulturę pracy. Praca odbywa się w systemie zmianowym – dyżur trwa 9 godzin, podczas których pielęgniarce przysługuje obowiązkowe pół godziny przerwy. Praca w nocy, w weekendy i święta jest dodatkowo płatna. – Oddziały nie są przepełnione, a praca dobrze zorganizowana, więc jest czas na to, aby zająć się każdym pacjentem indywidualnie.

  Pielęgniarka ma tu dużą samodzielność, co na początku może trochę przerażać, ponieważ odpowiedzialność jest duża, ale później daje satysfakcję i poczucie, że ten zawód jest tutaj bardzo ceniony – mówi Magdalena Kasprzak. – Pielęgniarka jest bardzo szanowana, nie jest postrzegana jako osoba, która tylko biega z basenem czy zmienia pampersy. Od tego są pomoce.

  - osoby, które zdecydowały się na wyjazd do Helwecji, o swojej pracy i życiu tutaj mówią: „To prawdziwy raj”.

  Nie można porównywać "starszej" pielęgniarki z młodą.
  Pielęgniarek wszędzie brakuje: Niemcy; UK; Skandynawia ....
  Przymus pracy za 2000zł chyba jeszcze nie istnieje.

 • anonim (ekh46n), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kiedyś uczyło się 5 lat w liceach medycznych i po obronie dyplomu otrzymywało się tytuł zawodowy pielęgniarki dyplomowanej ALE ZAPOMINACIE,że podczas tych 5 lat w programie były oprócz przedmiotów zawodowych przedmioty takie jak język polski, matematyka, historia oraz sporo innych,które obowiązują w programach szkół licealnych natomiast łączna ilość godzin przedmiotów zawodowych wraz z praktykami zawodowymi była mniejsza niżeli obowiązuje to dziś na studiach licencjackich, na których nie ma przedmiotów takich jak język polski, matematyka, historia oraz tych które są podstawą w każdym programie szkół licealnych czy technicznych.

 • osoba prywatna (whB59), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie bardzo rozumiem tych którzy się tak bulwersują, iż są plany utworzenia takiego kierunku- szczególnie dużo do powiedzenia mają panie pielęgniarki pracujące w tym zawodzie. Śmieszy mnie to! Szpitale były, są i będą ponieważ ludzie od wieków chorują więc potrzebny jest personel medyczny.Praca,owszem jest ciężka,niewdzięczna-bywa- i w naszym kraju nie jest należycie opłacana, co nie zmienia faktu, że jest potrzebna! Jeśli ktoś chce się kształcić w tym kierunku- szkoła średnia a potem studia to proszę bardzo i chwała Wam za to bo takie osoby są potrzebne.Nie krytykujcie innych za ich życiowe wybory to to ICH wybory.Życie zweryfikuje trafność podjętych wyborów ale aby ich dokonać trzeba mieć wybór.

 • anonim (qfwLp), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy ktoś, kto kończy szkołę w Polsce, nie powinien pracować tu chociaż przez kilka lat?
  Szkoła jest darmowa, 500zł na dziecko rodzice dostają. Mogą jeszcze coś na dzieci odpisać od podatku. Większość matek nie pracuje i korzysta z MOPS. Polska inwestuje, a potem nic z tego nie ma, a ci, którzy płacą podatki są poszkodowani.

 • oli (A5uoy1), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Studia licencjackie na kierunku pielęgniarstwo trwają 3 lata (a nie 2 jak niektórym się wydaje) i nie jest to żaden kurs zawodowy!!! Obecnie wiele pielęgniarek po licencjacie kontynuuje naukę na 2 letnich studiach magisterskich, a później nawet robią doktorat! Taki system pozwala rozwijać się i być zawodem samodzielnym , a nie być jak dawniej nazywanym ,,personelem średnim'' podległym lekarzom, do czego chcą powrócić przez proponowane zmiany.

 • Anonim (AHeArO), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Śmieszne jest otwieranie nowego profilu... Szkoła nie ma warunków i odpowiedniego zaplecza nauczycieli ( jeden nauczyciel od wszystkich przedmiotów zawodowych?) , aby uruchamiać kolejne technikum. Zastanawiam się gdzie będą odbywały się zajęcia zawodowe... w małej salce w piwnicy, bez okien, wentylacji? Interesują mnie również zajęcia z rozszerzonej biologii i chemii, czy sytuacja będzie tak samo wyglądać jak w przypadku techników weterynarii? Podstawowym warunkiem dostania się na studia wyższe o kierunku medycznym jest zdanie,, matury" z rozszerzenia tych przedmiotów. Czy zajęcia z chemii, odbywające się tylko w pierwszej klasie, raz w tygodniu wystarczą? Nie.... Taki sam problem pewnie będzie w przypadku praktyk zawodowych.... "Najlepiej załatwić sobie na własną rękę".... chodzenie, proszenie się o przyjęcie i możliwość odbycia (...). Stanowczo odradzam gimnazjalistom ( jeżeli faktycznie powstanie nowy profil) zdecydowania się na 4 lata nauki.

 • 1
 • 2