Dzielnicowi: ponad 250 mandatów m.in. za picie alkoholu

Dyskusja dla wiadomości: Dzielnicowi: ponad 250 mandatów m.in. za picie alkoholu.


 • Jędrzej (qf8pc), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Kulturalne napicie się piwka 250 złotych, a ci, którzy w więzieniu powinni dawno gnić dalej na wolności, co za idiota układał prawo w tym państwie...

 • e.donos (A81Gaq), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawo w tym państwie nie jest złe... gorzej jest ze sposobem jego egzekwowania!

 • ciekawy (e3aTOl), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  dzielnicowy - kontrole drogowe ? to gdzie jest ruch drogowy ? dlaczego obstawiają tylko główne drogi ? dlaczego nie patrolują osiedli i pobocznych dróg ? oni są od kontroli drogowych a nie dzielnicowi który ten czas powinni spędzić w swoich rejonach

 • Jędrzej (qf8pc), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  e.donos (A81Gaq) napisał(a):

  Prawo w tym państwie nie jest złe... gorzej jest ze sposobem jego egzekwowania!

  Panie, jak do policji idą idioci bez szkoły i chamy, świnie cholerne, to nie ma co się dziwić, że we władzach jest zero człowieczeństwa, tylko masy i wyroby człekopodobne.

 • obywatel (AE4gFI), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  nie popieram takich działań policji

 • anonim (AE56vW), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Uważam że osoba sporzywajaca alkohol w miejscu publicznym pije go w sposob kultularny, nie powinna być karana.

 • xxx (A7wzKU), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Warto dodać, że we wspomnianym okresie dzielnicowi przeprowadzili około 450 kontroli drogowych". Niezgodne z przepisami o służbie dzielnicowego ;-), rutynowe kontrole drogowe przeprowadza WRD ! O to przepisy o służbie dzielnicowego: file:///C:/Users/S%C5%82awek/Downloads/Zarzadzenie_nr_5_Komendanta_Glownego_Policji_z_dnia_20_czerwca_2016_w_sprawie_metod_i_form_wykonywania_zadan_przez_dzielnicowego_i_kierownika_dzielnicowych_%20(1).pdf

 • Rysiu (AL0j14), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prawo tworza Ci posłowie w sejmie i pod specjalne sytuacje to akurat było utworzone pod tych mających lokale gastronomiczne by u nich pić ! Policjant niestety jest od egzekwowania tego "Głupiego" prawa z tego rozlicza go szef nawet jesli też uważa te za glupie .

 • Pokrzywdzony (Alx0bD), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zgadzam sie z przedmowca, ze kulturalne picie alkoholu w miejscach publicznych bez smiecenia i halasowania, takie interwencji powinny konczyc sie pouczeniem. Sam znam policjantow ktorzy pala marichuane, pija w miejscach publicznych. Trzeba byc czlowiekiem dla czlowieka. Smiech na sali te nabijanie budzetu z tego picia, a jak ja pare razy dzwonilem po policje internwencja przybyla po 40 minutach...

 • Jędrzej (qf8pc), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  obywatel (AE4gFI) napisał(a):

  nie popieram takich działań policji

  Nie no, pijaczków i hałastrę robiącą rozwałkę niech zgarniają, ale niech nie czepiają się kulturalnie pijących piwko np. nad bobrem, a jeśli buteleczkę zostawi to mandat za śmiecenie i tyle.

 • Xccc (e3abiF), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Yebac policje boleslawiecka

 • pimp'ek (ALlzXZ), rok temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To nie są mandaty za picie alkoholu (alkohol jest legalny i opodatkowany) tylko za "wystawianie na widok publiczny" spożywanie alkoholu.
  Prawo powinno dać możliwość obronienia się przed mandatem za picie piwa i powinno powiedzieć jak można wypić alkohol w parku aby nie dostać mandatu.
  Gdzieś tam słyszałem że jak alkohol przelejemy do butelki nie świadczącej że to jest alkohol to wolno go pić bo nie "wychowujemy ludzi na około w nietrzeźwości" ale też spotkałem się z tym że mundurowy wącha co jest w butelce.
  I to jest nielegalne, bo butelka bez oznak że to jest alkohol jest twoją własnością i nie można cię przeszukiwać (niuchanie butelki to jak patrzenie co masz w portfelu) bo nie łamiesz tym prawa że masz pełną butelkę przy sobie.

  Prawo jest dziwne bo nie określa czy dostajemy mandat za alkohol w butelce czy za rozpijanie młodzieży która na to patrzy.
  Teoretycznie butelka z alkoholem w "brązowej torbie" nie oznajmia że jest alkoholem a niuchający ją policjant albo każący ją wyjąć z torby nielegalnie cię przeszukuje, dlatego alkohol z torby można pić bo zapłaciłeś za niego legalnie w legalnym sklepie i nie gorszysz tym ludzi postronnych.

  Fajnie jakby jakiś policjant się wypowiedział bo prawo jest zagmatwane.