Gmina nadal nie sprząta śmieci.

 • Anonim (d9aSzQ), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Na początku miesiąca pojawił się artykuł o wysypisku przy Dobrej. Gmina odpisała, że śmieci uprzątnie. Ponadto twierdzi, że regularnie takie wysypiska sprząta
  Jednak śmieci nadal w tym miejscu są i wciąż ich przybywa.
  Ludzie widząc, że nikt się tym nie interesuje, wciąż dowożą nowe. Ostatnio doszły jakieś opony i lodówka.
  Gmina nie śpieszy się ze sprzątaniem. Może czeka, aż będzie więcej.
  A wkrótce będzie, bo w zatrważającym tempie przybywa worków, wiader, opon itd.
  Płacę w gminie podatki. Nie mam pod domem drogi ani oświetlenia. Nie ma również komu sprzątnąć okolicy.
  Za co więc płacę?

 • Anonim (AE7LTX), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie tylko z tym sobie nie radzi , ochrona środowiska w gminie Bolesławiec to zupełna abstrakcja , najważniejsze jest to , że taki wydział w gminie istnieje ,bo to zawsze kilka miejsc pracy .

 • Anonim (Are5ol), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  jak to za co placisz? za utrzymanie koryta....jak sam nie posprzatasz - nikt Ci tego nie zrobi....ja tez place, tez mam polna droge przed domem zamiast asfaltu, ale chociaz lampy postawili...a jak w czasie kampanii lazili po podpisy, to psem szczulem....

 • Anonim (V8EJL), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Syf i jeszcze raz syf. Tak wygląda gmina Bolesławiec. Tu gdzie są domy jest ok, bo mieszkańcy sprzątają. Ale żeby pójść na jakiś spacer poza zabudowania, to się aż niedobrze robi. Jedno wielkie śmietnisko. Gmnina ma to gdzieś. Pisali, że uruchomili telefon i maila w spr. śmieci. I co z tego?! Mają to naprawdę głęboko...

 • Anonim (A81XTk), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pewnie tak robią bo to normalne że taniej jest zgłosić parę miejsc do sprzątania i posprzątać za jednym razem niż do każdej lodówki czy opony wzywać kogoś osobno.

  Można oddać lodówki i inne graty do kontenerów które są podstawiane ale ludzie są nie edukowalni i walą śmieci do lasu. Gmina nie sprząta za darmo, też na to idą nasze pieniądze, będziecie więcej śmiecić to więcej gmina będzie wydawać, podniesie opłatę za śmieci bo nie będzie miała za co sprzątać i w końcu wszyscy zapłacą za te osoby którym pozwalamy wywalać śmieci do lasu!

 • Anonim (d9VejL), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zamontować kamery w tych miejscach, gdzie są dzikie wysypiska. To są wciąż te same miejsca. I karać surowo. Dwie-trzy kamery w gminie by wystarczyły, bo przecież można co jakiś czas zmieniać ich położenie.
  Oczywiście, że sprzątanie gminę kosztuje, ale chyba nikt nie mówi tu jednej oponie, jednej lodówce czy wiaderku. Mowa to o całych stertach śmieci, które są widoczne na każdym kroku.
  Tak naprawdę to wcale nie trzeba ich zgłaszać. Wystarczyłoby przejechać polne drogi, jak tu piszą np. w okolicy Dobrej i takich wysypisk znalazłoby się kilkanaście.
  Nasze pieniądze na to idą, ale lepsze to niż oglądanie na każdym kroku takich śmietnisk.
  A na kulturę ludzką, czy raczej jej brak niestety nic nie poradzimy.
  Jak pisałam - kamery i surowe kary!