Internetowa sprzedaż biletów miesięcznych MZK

Dyskusja dla wiadomości: Internetowa sprzedaż biletów miesięcznych MZK.


 • Anonim (AEryBG), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Szkoda ,że biletów jednorazowych w Bolesławcu praktycznie nie można kupić ( za wyjatkiem dwóch kiosków), tylko u kierowców w autobusach za 20 gr dopłatą. Skoro MZK nie potrafi zorganizować powszechnej sprzedaży biletów w Bolesławcu, pobieranie dopłaty za kupno w autobusach jest nieetyczne i prawnie wątpliwe ( praktyka monopolistyczna).

 • Anonim (hj5aq), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ależ bilety jednorazowe można kupić w kasie MZK i również za pomocą telefonu

 • Od pewnego czasu używam aplikacji Mobilet, bardzo sobię ją cenie. Dobry pomysł. Pieniądze które tam mam, są tylko na bilet i nie idą na drobne przekąski ;). Brawa dla MZK!

 • Anonim (AEryBG), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (hj5aq) napisał(a):

  Ależ bilety jednorazowe można kupić w kasie MZK i również za pomocą telefonu

  Wolne żarty z pasażerów!
  Żeby pojechać np. z ul. B.Chrobrego na cmentarz, proponujesz aby pasażerowie ( a są to często osoby w tzw słusznym wieku) najpierw przebiegli się do kasy MZK na Modłową 8 po jednorazowe bilety bez dopłaty, tylko dlatego, że w okolicy przystanku nie można ich nigdzie kupić. Pomysł tyle przedni co niemądry. A pomysłu z telefonem, to nawet komentować nie chcę.

 • Anonim (e3aGQC), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  To wg. Ciebie MZK ma co zrobić? Postawić kioski z biletami? To chyba nie jest wina MZK, że jest obecnie mało kiosków...

 • Anonim (e3aGQC), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A osoby w "słusznym wieku" zazwyczaj jeżdżą MZK już za darmo...

 • Anonim (AEryBG), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (e3aGQC) napisał(a):

  To wg. Ciebie MZK ma co zrobić? Postawić kioski z biletami? To chyba nie jest wina MZK, że jest obecnie mało kiosków...

  MZK nie powinna pobierac dodatkowej opłaty za sprzedaż biletów przez kierowców, skoro praktycznie nie mozna ich kupić w mieście, na przystankach nie ma automatów biletowych itd.
  Pierwsza uwaga:
  Bezpłatnie korzystać z MZK mogą osoby, które ukończyły 70 lat i dzieci do lat 4.
  Druga uwaga:
  Pomysł z kupnem przez telefon nie jest taki prosty i jest adresowany do raczej takich "bystrzaków", co nie korzystają z MZK a nie do przeciętnego pasażera. Zresztą wtajemniczeni wiedzą, że nie wystarczy posiadać telefon komórkowy aby kupić za jego pomocą bilet. Do tego trzeba czegoś więcej (aplikacji Mobilet,komputera, internetu,konta w banku itp)
  Reasumując powtarzam:
  Jeśli MZK nie ma zorganizowanej dystrybucji biletów w mieście, to istniejąca powszechna ich sprzedaż przez kierowców jest jakimś rozwiązaniem ale pobieranie dodatkowej opłaty za taką sprzedaż biletów jest zwykłą pazernością i przrzuceniem odpowiedzialności za ten stan rzeczy, na Bogu ducha winnych, pasażerów.

 • Anonim (AKc5B4), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  W Bolesławcu jak tylko chesz możesz kupić bilety jednorazowe w 22 miejscach ( informacja uzyskana z MZK, można zadzwonić i zapytać). MZK nie robi problemów nikomu, kto chce sprzedawać bilety jednorazowe, ale nikogo też nie może zmusić do ich sprzedaży. Bilety jednorazowe są dostępne m.in we wszystkich kioskach RUCH oraz różnych sklepach. Być może są miejsca w mieście, że trudniej o zakup biletu, ale wynika to z faktu, ze w tym rejonie nikt nie jest zainteresowany taką sprzedażą, np. wszystkie bolesławieckie supermarkety.

 • pero (wo9fP), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  a w niemczech jest tak, jeden bilet w autobusie - dopłata, dwa bilety na czysto, pięć biletów - dużo taniej. Choć było to parę lat temu jak jeździłem w niemczech, to myślę, że niewiele się to zmieniło do tej pory...

 • Cos nie halo (A7w4j8), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego kierowcy pobieraja oplate 20 groszy? przeciez cena biletu to 2,10 a nie 2,30 !!
  o co tu chodzi ?