Ostry spór o „budowlankę”: „Czy wygramy, czy przegramy, ale szkoły nie oddamy”

Dyskusja dla wiadomości: Ostry spór o „budowlankę”: „Czy wygramy, czy przegramy, ale szkoły nie oddamy”.


 • Anonim (ANuWI9), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trudna sprawa, bo wszyscy mają rację.

 • Anonim (AKcLjF), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Powiem krótko , obserwuje poczynania starosty , radnych , nieżle manipulują , jeżeli tak zrobią to ja za trzy lata zrobię taką robotę przed wyborami że żaden znich ani z Kruszyna ani z Bolesławca nie dostaną się do rady.Nie będą poniewierać moim dzieckiem.

 • Anonim (hj5aH), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A ch,, macie do powiedzenia bo to nie wy orzekacie w tej sprawie lecz Pan Starosta. Tak jak z Trybunałem Konstytucyjnym, mimo iż sędziowie wybrani niezgodnie z Konstytucją to Prezydent ma od nich przyjąć ślubowanie bo od orzekania o Trybunale jest Trybunał. I basta! Paranoja prawnicza.

 • Argumenty Dariusza Kwaśniewskiego są przekonujące. Nie mogę uwierzyć w troskę radnych Russa i Małkowskiego. Kompromis jest nieunikniony. Na pewno będą tacy, którzy poczują się źle z decyzją o przeniesieniu szkoły, ale dla ogółu społeczeństwa takie rozwiązanie będzie dobre ekonomicznie. Rozumiem strach młodzieży przez zmianą środowiska, też pewnie bym się obawiał. Ale jako ludzie szybko się przystosowujemy do okoliczności, więc strach jest trochę na wyrost.

 • Anonim (hjcl2), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Krzysztofie, argumenty Dariusza Kwaśniewskiego mogą i być przekonujące, lecz proszę spojrzeć dalej niż ta jedna jedyna sprawa. Jeszcze do niedawna (koniec września) Pan starosta zapewniał, że dzięki dotacjom unijnym powstanie nowoczesny ośrodek w którym dzieci ze szkoły specjanej bądą miały szanse normalnie funkcjonować, a przede wszystkim rozwijać się. Budują za ponad 2 mln stadion lekkoatletyczny dostosowany do ludzi zdrowych fizycznie tak by mogli się rozwijać a jednocześnie dzieci które mają problem z codziennością dostają jeszcze bardziej w kość utrudnionymi warunkami w szkole. Jak ufać jego słowom? Druga kwestia - uczniów szkoły specjalnej jest około 80, zawyżmy nawet do 100. W II LO w szczytach naborów mieściło się jak dobrze pamiętam ponad 600 uczniów, w budowlance jak czytamy 400 osób znajduje miejsce do nauki, ZSHIU również ponad 300-400 osób uczy się każdego roku. Czy aby na pewno trzeba wysiedlać tak duże budynki aby pomieścić 100 osób? Po drugie Ci uczniowie będą musieli się gdzieś przenieść. Po trzecie żadna z tych szkół nie jest przystosowana do potrzeb tych dzieci, Handlówka chyba najmniej (wąskie, strome schody), a w II LO choć wina jest to się zacina.

  Ja również walczyłbym o swoją szkołę. Może niech wykorzystają okrąklaka, przecież szanowny powiat ma już nową siedzibę?

 • Anonim (vrY0a), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Marek Snopek to jedyna osoba ktora może przepędzić to towarzystwo z powiatu. Pozdrawiam absolwent Paweł

 • Z dotacjami unijnymi różnie bywa. Choćby ostatnio... Konkursy miały być rozstrzygane w styczniu, potem terminy przesunięto na marzec, teraz mówi się o czerwcu lub wakacjach. Samo napisanie wniosku przez profesjonalną firmę doradczą kosztuje od 7 do 10 tys. zł. Oczywiście bez gwarancji powodzenia. Niestety, jeśli chodzi o dotacje, to często niczego nie można być pewnym.

  Co do drugiej kwestii. Chętnie poznam argumenty Zarządu Powiatu, gdy już przedstawią projekt. Czemu zakładać od początku, że reorganizacja jest zła?

 • Anonim (dRjy4B), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A gdzie przeniosą wszystkie pracownie które są w większośći sfinansowane z dotacji unijnych i jak starostwo bedzie się rozliczać z tych inwestycji

 • Anonim (ANyntf), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  PKS ma olbrzymi biurowiec, może warto się zastanowić nad tym, aby tam na najniższych piętrach stworzyć coś dla szkoły specjalnej?

  Po drugie: cięcie kosztów w administracji, po co etatowy członek zarządu?

  Po trzecie: czy już sprzedano budynek na zwycięstwa? Ile pieniędzy pozyskano?

  Po czwarte: reorganizacja oświaty przed jej reformą? Chyba się komuś poprzewracało w głowie?

  Po piąte; jeśli Starosta się leczy, czyli jest na L4 jest podstawa do tego, by zgłosić oszustwo do ZUS-u, przecież ma swoich zastępców.

  Po szóste: dziwię się wypowiedzi Pana Russa, szefa komisji oświaty, ze nic nie wiedział o reorganizacji? Albo słaby z niego przewodniczący, albo mają go gdzieś, albo dba o swoją szkołę, która nie "błyszczy" w wynikach, a wpompowano w nią kupę kasy?

 • Anonim (evRifY), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  Krzysztof Gwizdała napisał(a):

  Argumenty Dariusza Kwaśniewskiego są przekonujące. Nie mogę uwierzyć w troskę radnych Russa i Małkowskiego. Kompromis jest nieunikniony. Na pewno będą tacy, którzy poczują się źle z decyzją o przeniesieniu szkoły, ale dla ogółu społeczeństwa takie rozwiązanie będzie dobre ekonomicznie. Rozumiem strach młodzieży przez zmianą środowiska, też pewnie bym się obawiał. Ale jako ludzie szybko się przystosowujemy do okoliczności, więc strach jest trochę na wyrost.

  Oczywiście, że argumenty Kwaśniewskiego są przekonujące, pieniadze podatników dla mediów również :)

 • (evRifY) napisał(a):

  Oczywiście, że argumenty Kwaśniewskiego są przekonujące, pieniadze podatników dla mediów również :)

  Jakbym słyszał zdartą płytę... Oczywiście najbardziej prawdziwe są anonimowe opinie :)

 • Anonim (AE40rj), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Anonimom zdarza się mówić prawdę!

 • Anonim (A7bEbA), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mniej marnych imprez a wiecej kasy na ........utrzymanie

 • Anonim (hj5aH), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Starosta ma rację, o co tu chodzi?

 • Anonim (A7w4lF), 2 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  O ile pamiętam, to szkoła specjalna miała powstać przy ul.Zwycięstwa, po przychodni przyzakładowej. I co? Nagle bee? Panu Kwaśniewskiego podziękujmy
  przy najbliższych wyborach samorządowych. Niech powie ze ile sprzedali pałacyk przy Zgorzeleckiej dotychczasową szkołę ?

 • 1
 • 2