W niebogatych ceramikach projektant robi tylko masówkę

 • Nie mamy wizjinerów w naszych ceramikach na kierowniczych stanowiskach, dlatego mamy tylko radość, że kupują tę ceramikę Japończycy. Bo ich gust ma mówić o naszych wartościach. Może to ktoś w końcu odwróci, ale kto? Zwierz, Stasik, czy Smoleńska? Watpię.

 • ŚP Wolanin to sie w grobie przewraca na słowa tej pseudo artystki na pseudo wernisażu. Daleko tej Pani do klasy Wolanina i Bany-Kozłowskiej , którzy otrzymywali nagrody na wystawach międzynarodowych.Dzieki ich twórczości ceramika bolesławiecka jest w rozkwicie w odróznieniu od innych ceramik .
  Przez Pania Trojnar przemawia gorycz drugiej ligi . Po takiej wypowiedzi to szefowie ceramik bolesławieckich powinni postawić krzyżyk na tej Pani.

 • A która to ta" niebogata" ceramika?Bo z tego co się orientuję to takowej w Bolesławcu nie ma...

 • Nie ma znaczenia czy zakład jest biedny czy bogaty. Artysta swoje wizje niech prezentuje za własne pieniadze. Dla zakładu ma projektować wzory które bedą się sprzedawały a tym samym ma trafiać w gusta klientów a nie promować swoje dziwaczne wizje artystyczne. Niestety artysći nie rozumieja ze od ich pracy zalezy los kilkudziesięciu lub kilkuset innych pracowników bo liczy sie dla nich tylko własne ego. Z tekstu powyżej wynika że Pani Trojnar nie powinna nigdy!!! pracować w przemyśle i niech se rzeźbi w zapleczu domowym.Wzorem niedoścignionym w tej dziedzinie był Wolanin , ktory umiał pogodzić pracę dla zakładu z własnymi artystycznymi ambicjami.

 • troszkę taktu by się przydało. Warto zwrócić uwagę po pierwsze, że Autorka artykułu nie wie co pisze, a powinna przynajmniej starać się przedstawić sprawę obiektywnie.
  Pani Artystka powinna wystawiać swoje prace w Paryżu, Rzymie może Londynie. Jej wypowiedzi w pretensjach, o czym mogą świadczyć? Jestem słaba? Jednak mało osiągnełam? Do kogo te pretensje? Dobrze ktoś wcześniej napisał.
  Jężeli ktoś jet dobry w tym co robi, będzie tworzył prace artystyczne, jak również dobre kształty w przemyśle.