Wesele u kołodzieja w klimatach bośniackich

Dyskusja dla wiadomości: Wesele u kołodzieja w klimatach bośniackich.


 • Anonim (AK7cHt), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Czy wesele będzie oparte o słowną relację pani Antoniny z Tomisławia?

 • Anonim (A5HX0Y), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mi to wasze bosniactwo bokiem wyłazi... tylko ciepło się zrobi i nagle rośnie pełno bosniactwa na około. Przecież serby i horwaci to wrogowie...serby zawzięte , horwaci trochę bardziej spokojni, ale razem to się na noże i pały bili. Jedyna nadzieja, że ci tzw"bośniacy" z Bolca , to krew polska po przodkach.

 • Anonim (An2qkv), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  też mam tego dość,jak można się ciagle zabawiać w taki prosty sposób a nawet prymitywny ,jeść niezdrowe śmińskie ,tłuste mięso ,pić niezdrową ,mocną rakiję i tańcować pogańskie hołubce,czyż nie mamy własnej pięknej kultury? Jak można tak nie mieć wymagań i oczekiwań w sensie zabawy i rozrywki kulturalnej tylko tak uparcie poprzestawać na tych serbskich zwyczajach,które same w sobie nie są wcale czymś co moze si,e podobać ,wystarczy tylko chwilę pomysleć i przeanalizować przebieg takiej zabawy a odechce sie na pewno .Czy bosniacy zabawiają sie po polsku?

 • Anonim (evRifY), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Starosta Weselny... no do tego to on się nadaje.

 • Anonim (AtV19F), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak im tak bardzo tęskno za Bałkanami, to wolna droga! Tam tej kultury będą mieli pod dostatkiem... Tu jest POLSKA! Bawmy się przy polskiej tradycji! Dość Bośniactwa! Niech się określą : czyn są Polakami, czy Bośniakami? Bo niby Polacy , a tęsknią za Jugosławią!

 • Anonim (ANuEB0), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Hejtujcie sobie, a imprezy i tak będą, bo są tacy, którym się coś chce zorganizować i przygotować.

 • Anonim (An2qkv), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tez cos,chce sie przygotowac ,a dla kogo to ? wielkie przygotowania,świńskie tłuste padło i wóda oraz prostackie tańce,proszę przygotować coś naprawdę przyciągajacego wszystkich a nie tylko lubiacych sie objeśc i opić,no i chcemy polskiej tradycji a nie bosniackiej,TU JEST POLSKA.Kto lubi takie coś niech wraca skad przybył jak mu tam tak dobrze było,ze Polskę i polskie tradycje ma w głębokim a kultywuje jakieś pogańskie obrzędy jugolskie.

 • Anonim (AtPxat), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nic dodać, nic ująć z komentarze pokazują całą prawdę o przechsztach bosniackich, próbujących przy każdej okazji zdominować polską kulturę tym ich bałkańskim pitoleniem.

 • Anonim (AtPxat), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AtPxat) napisał(a):

  Nic dodać, nic ująć z komentarze pokazują całą prawdę o przechsztach bosniackich, próbujących przy każdej okazji zdominować polską kulturę tym ich bałkańskim pitoleniem.

  ...o przechrztach...

 • Anonim (A5HX0Y), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Myślałem że tylko ja mam odruch zwrotny na mysl o "bałkanicach" itp...

 • Anonim (AtPxMF), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ech... czy w Bolesławcu i okolicach mieszkają tylko emigrańci z byłej Jugosławii i ich potomkowie ?

 • Anonim (vrYyA), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AtPxMF) napisał(a):

  Ech... czy w Bolesławcu i okolicach mieszkają tylko emigrańci z byłej Jugosławii i ich potomkowie ?

  Ech, gdyby ci emigranci z Bośni otwarcie potwierdzili, że są emigrantami, to nie byłoby nic nadzwyczajnego ,ze oni (emigranci) a dziś Polacy narodowości bośniackiej, czy chorwackiej i ich potomkowie po blisko 70 latach od opuszczenia swojej ojczyzny-Bośni kultywują swoje tradycje. Sęk w tym , że oni oficjalnie nazywają siebie polskimi reemigrantami, których polscy przodkowie niegdyś wyjechali na Bałkany "za chlebem" i deklarują swoje polskie korzenie i polskie pochodzenie. Kultywują, propagują i przekazują swoim potomkom ( a nawet przyjaciołom) jednak nie polską kulturę i nie polskie tradycje, pomimo ,że deklarują się , że są Polakami z dziada,pradziada.
  Wielu Polaków wyemigrowało "za chlebem" do Anglii, Holandii, Norwegii czy jak oni powrócą z tej emigracji do Polski ( a wielu tak uczyniło) to krzewią lub będą krzewić w swoich środowiskach i tez przekazywać swoim potomkom i przyjaciołom kulturę i zwyczaje krajów swojej emigracji zarobkowej: Anglii,Niemiec,Holandii, Norwegii itd?
  Konkludując wydaje mi się, że jest w tym zjawisku coś niedopowiedzianego by nie rzec nieszczerego.

 • Anonim (AtPxkh), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Żeby się napić każdy pretekst dobry.
  Tam byli Polakami tu są Bośniakami.
  Ni pies, ni wydra, coś na kształt świdra.