Ile kosztuje ławka na cmentarzu?

Dyskusja dla wiadomości: Ile kosztuje ławka na cmentarzu?.


 • Anonim (euuDR5), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Niech jeszcze posadzą osobę przy bramie i jak do muzeum pobierają opłaty za wejście na cmentarz . Żenada !

 • Anonim (eQ5RnP), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może jeszcze Partia prezesów będzie nas kasować za stawianie zniczy na grobach? To jest miasto przyjazne mieszkańcom? Won kliko!

 • Anonim (AtPYzS), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Płaci się jeszcze 2 zł za wjazd na teren cmentarza, 123 zł za zezwolenie na tzw. pomnik, czyli nagrobną płytę kamienną. Jest też cennik za zezwolenie na nasadzenia.

 • Anonim (AtPxat), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Płaci się także ( niespotykane gdzie indziej) opłatę " za czynności ewid-rejestrowe do pogrzebu w kwocie 248,40 oraz opłaty: " za czynności ewid-rejestrowe rezerwacji grobu" - w kwocie 313,20; "za wydanie zezwolenia i nadzór nad wykopaniem/wykonaniem grobów: ziemnego, murowanego, urnowego a także nad postawieniem pomnika itp" - w kwocie 313,20 ( cennik opłat cmentarnych) .Wysokość tych opłat jest niewspółmierna do wkładu pracy włożonej w te "czynności" przez administrację cmentarza, zwłaszcza, że takowych lub w tych wysokościach inne cmentarze nie pobierają. W/w opłaty są jakby quasi podatkiem od pochówku pobieranych przez "miasto" od rodzin osób zmarłych.

 • Anonim (AE4hW9), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwie sie ze odpowiednie władze nie zainteresują sie ta sprawa. Bo niedługo wezma opłatę za stawianie zniczy i kwiatów na grobie . To jest nadużycie .trzeba cos tym zrobic.

 • Anonim (e3aGak), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Może jeszcze będziemy płacic klimatyczne za cmentarne powietrze. Ale po co podsuwam im ten pomysł

 • Anonim (AE7FF3), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A tak serio to powinno. Zainteresować CBA bo wszędzie zyskają to powinni sprawdzić czy tak mozna brać opłaty co tylko sie wymyśli.I opłaty najdroższe na dolnym sl.

 • Anonim (AtPxFL), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  a ja nie zapłaciłam ani grosza za postawienie ławki przy grobie mojego dzieciaczka. poinformowano mnie tylko, że skoro ławka stanie koło skarpy to nie muszę mieć pozwolenia bo nikomu nie będzie ona przeszkadzała i pewnie nikt sie nie poskarży.

 • Anonim (dRjbPI), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ten MZ GK. to banda złodziei , hieny cmentarne wykorzystują nieszczęście ludzi którzy sa zmuszeni skorzystać z ich usług.

 • Anonim (ANuXAx), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie Filistyński nocami powinien Pan zajmować się innymi tematami a nie wymyślać kolejne twory będące dochodem kasy Ratusza.Wspomnij czasy Hiszpani -byłeś innym człowiekiem.Co o tym myśli żona.

 • Anonim (AtPxDM), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak przy okaw cieniuzji; czy zauwazyliście jak nasz cmentarz robi sie coraz bardziej brzydki? Usunięto wiele drzew i co w zamian? A, no nic groby pojawiaja sie w miejsce alejek, po co obok kaplicy nastawiano nowe groby? Na górze jak na patelni - pustynia!!! Zobaczymy gdzie odwiedzający w lipcu szukać będą cienia.... Zobaczmy cmentarze obok w Niemczech czy Czechach; to są parki gdzie można usiąść na ławeczce pogadać czy nawet poczytać książkę. Ile tam jest ozdobnych krzewów czy kwitnących obecnie drzew. Nasz cmentarz jest fatalny!!!

 • Anonim (e3aIlC), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Chciałem zauważyc że cmentarz to miejsce na pogaduszki i czytanie książek.

 • Anonim (AtPx13), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ceny z kosmosu i za własne widzimisie :(
  Dlaczego władze pozwalaja na taka samowole?Moze ktos sie tym zainteresuje?

 • Anonim (vrYiE), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AtPx13) napisał(a):

  Ceny z kosmosu i za własne widzimisie :(
  Dlaczego władze pozwalaja na taka samowole?Moze ktos sie tym zainteresuje?

  Jakie władze? Władze lokalne są poniekąd współautorem tego cennika. Cennik sporządził (wymyślił) p. Filistyński - kierownik Administracji cmentarza i radny miejski, cennik zatwierdził p. Bakalarz - Prezes spółki miejskiej MZGK i radny powiatowy. A więc lokalne władze samorządowe ten proceder wyłudzania zawyżonych opłat za fikcyjne usługi usankcjonowały.

 • Anonim (AE78k6), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jak ci ludzie mogą spojżeć na siebie w lustrze.Nie zawsze jest sie radnym albo prezesem. A tacy ludzie t o tylko myślą o sobie ,zeby napchać kieszenie bo nigdy niej wiadomo ile beda piastować te stołki . Ludzie to my ich wybieramy zastanówcie sie przy następnych wyborach kogo wybieracie .stolki to przykleiły sie im do d.....y

 • 1
 • 2