pierwszeństwo na ścieżkach rowerowych

 • Anonim (A81XfU), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proszę internautów o wypowiedź w sprawie pierwszeństwa na tzw ścieżkach rowerowych. Mamy tego w Bolesławcu bez liku. Dobrym przykładem jest aleja Tysiąclecia. Po obu stronach drogi - ścieżki rowerowe. Wyznaczone kolorem, dla kogo poszczególne fragmenty. Dla pieszych (także tych z wózkami dziecięcymi, ludzi poruszających się o kulach) fragment dużo węższy niż dla rowerzystów. Ale problemem są rowerzyści, którzy jeżdżą jak im wygodnie. Po pasie dla rowerzystów i pasie dla pieszych. Rodzinne rajdy po dwóch, trzech rowerzystów całą szerokością drogi. Rekordy samowoli biją ludzie starzy. Jeżdżą jak chcą, przejeżdżają rowerami po przejściach dla pieszych, trawnikach i miejscach, gdzie wyraźnie jest zaznaczony zakaz poruszania się rowerem. Czy jest na to środek zaradczy? Czy też należy wziąć sprawy we własne ręce?

 • Anonim (AsdU1q), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  A drogami dla rowerów, np. na alei Piastów, wędrują piesi? I co ty na to powiesz?

 • Anonim (AN0PXY), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rowerzyści - terroryści...

 • Anonim (dRjuZC), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dlaczego tam gdzie są drogi rowerowe nie zawsze można zobaczyć rowerzystów tylko na jezdni między autami np. na Jana Pawła II, Spokojnej czy nawet na 1000-lecia. Na jezdni często można widzieć też starszego pana na rolkach, Czy tak ma być?

 • Anonim (AN0PXY), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Starszy pan na rolkach jeździ sobie gdzie chce i jak chce. Raz po ulicy, raz po rondzie, raz po rowerowej ścieżce. Warto, aby policja, czy straż miejska zrobiła z taką praktyką porządek.