Mieszkanie Metrohouse

 • Anonim (AjWoVh), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Znalazłem ofertę mieszkania, które ma w księdze wieczystej metraż mniejszy niż w rzeczywistości. (KW 35m2 pow. po podlodze 90m2)

  Co mi, jako kupującemu grozi w przypadku kupienia takiego mieszkania? Czy trudno jest zmienić metraż mieszkania i czy wiąże się to z nadpłacaniem jakichś kar (przez poprzedniego/nowego właściciela)? Czy jest mozliwosc sprawy zalatwienia tak aby w przyszlosci nie miec zadnych problemow?

  http://www.istotne.pl/boleslawiec/ogloszenie/AEs/boleslawiec-mieszkanie-4-pokojowe-ul-gdanska

 • Anonim (AsdUQP), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  popatrz tylko na to mieszkanie. W prawie budowlanym jest że chyba od 1,9m liczy sie pow. użytkową (ta pewnie jest wykazana w księdze), a tymczasem tu same skosy, więc i pow. użytkowa jest mała. Druga sprawa, że ktoś z tego strychu zdołał zrobić dwie kondygnacje, fajnie że mu się udało, ale jest to tylko antresola, a nie normalna powierzchnia, zresztą tam chyba nawet pow. użytkowej nie ma, bo za nisko. Ogólnie fajny pomysł, ale wstając z kanapy czy łóżka walisz głową w sufit, a dokładniej to w ścianę. Prawnie wygląda że jest ok.

 • Anonim (AmRVf4), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wartosc takiego mieszkania na rynku to te 35m razy cena za 1m. Jesli chcesz kupic w kredycie bankowym. Inaczej na ta chwile nie bedzie. (Ja mam takie mieszkanie 65m w Kw a po podlodze 120m bo są skosy)