500 zł na dziecko

  • Anonim (AvszJw), 2015-12-02 08:24 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Witam serdecznie. Pani premier zapowiedziała, że każde dziecko otrzyma 500 zł. Chyba nie oszukała społeczeństwa? Rozumiem, że zarodki z invitro (które według PIS-u są dziećmi) również otrzymają, tą "słuszną" pomoc?

  • Anonim (AjfK4L), 2015-12-02 11:45 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Co Ty bredzisz?

  • Anonim (AE716R), 2015-12-02 19:10 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Dlaczego bredzi ? W propozycji PiSu nic nie ma czy 500 zl ma być na dziecko narodzone czy na zarodek ktory to wedle pisowcow jest dzieckiem .

  • Anonim (AjfK4L), 2015-12-03 02:57 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Na dziecko narodzone. Będzie przecież trzeba udowodnić urodzenia się dziecka danemu obywatelowi poprzez dołączenie do wniosku aktu urodzenia.
    Ciągle źle. Wszyscy narzekają, a każdy jak by mu się te 500 zł należało to by wziął. Poczekajmy. Zobaczymy. Może akurat ta kwestia i pomysł okaże się dobry.

  • Anonim (AN0hjB), 2015-12-03 08:33 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Pomysłjest iście doskonały.DAMY WAM 500zł na dziecko! Ale..........i tu zaczną się problemy.Nie na każde dziecko i nie każdemu a jeśli chodzi o czas to też nie będzie to za długo trwało takie dawanie bo budżet może tego nie udźwignąć.Ja nie liczę na to, że owe 500zł dostanę bo w tym kraju jeśli tylko swoją ciężką pracą można coś osiągnąć ( ewentualnie robiąc przekręty ale to zupełnie inna para kaloszy).

  • Anonim (ALlzYi), 2015-12-03 09:18 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jak mnie wk*rwia takie marudzenie-pewnie na krotko,skad wezma na to pieniadze, nie wszystkie dzieci.Nawet jak dlugo to nie potrwa to dobre i to co zdazycie odebrac.Tylko na pierwsze dziecko dochod nie moze przekraczac 800zl (to wcale nie malo zwlaszcza w porownaniu do rodzinnego gdzie dochod nie moze przekroczyc 539zl).na reszte dzieci dostaniecie mimo wiekiego dochodu. I zanim zaczna sie komentarze - to zaraz rozszerzy sie patologia to proponuje przyjrzec sie jak to dziala za granica gdzie panstwo wspiera rodziny dajac konkretne pieniadze i jakos nie rozszerzyla sie patologia. Polska to w wiekszosci rodziny nie patologiczne, nie bogate a zwyczajne ktore zyja od pierwszego do pierwszego i te pieniadze bardzo im pomoga.

  • Anonim (AvszJb), 2015-12-03 11:59 Cytuj Zgłoś nadużycie
    (ALlzYi) napisał(a):

    Jak mnie wk*rwia takie marudzenie-pewnie na krotko,skad wezma na to pieniadze, nie wszystkie dzieci.Nawet jak dlugo to nie potrwa to dobre i to co zdazycie odebrac.Tylko na pierwsze dziecko dochod nie moze przekraczac 800zl (to wcale nie malo zwlaszcza w porownaniu do rodzinnego gdzie dochod nie moze przekroczyc 539zl).na reszte dzieci dostaniecie mimo wiekiego dochodu. I zanim zaczna sie komentarze - to zaraz rozszerzy sie patologia to proponuje przyjrzec sie jak to dziala za granica gdzie panstwo wspiera rodziny dajac konkretne pieniadze i jakos nie rozszerzyla sie patologia. Polska to w wiekszosci rodziny nie patologiczne, nie bogate a zwyczajne ktore zyja od pierwszego do pierwszego i te pieniadze bardzo im pomoga.

    Czy dawanie takich pieniędzy wpłynęło pozytywnie na przyrost naturalny u naszych zachodnich sąsiadów? Np. w Niemczech?

  • Reklama

  • Anonim (AN0hjB), 2015-12-03 12:03 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Jak cię tak wkurza moja opinia to twój problemy. Ja nie marudzę ale też nie latam z uśmiechem wariata bo pani premier obiecała 500zł.A za granicą owszem jest pomoc państwa i wiele osób to wykorzystuje w tym polacy tak więc patologia jest wszędzie.

  • Anonim (ALlzYi), 2015-12-03 16:06 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Owszem-np we Francji.Nie od dzisiaj wiadomo ze ludzie chetniej decyduja sie na dzieci dopiero jak zamieszkaja za granica. Dlaczego? Bo moga liczyc na panstwo. I nie skonczylo sie to na patologicznym robieniu dzieci rok po roku.

  • Anonim (AvszJb), 2015-12-04 08:10 Cytuj Zgłoś nadużycie
    (ALlzYi) napisał(a):

    Owszem-np we Francji.Nie od dzisiaj wiadomo ze ludzie chetniej decyduja sie na dzieci dopiero jak zamieszkaja za granica. Dlaczego? Bo moga liczyc na panstwo. I nie skonczylo sie to na patologicznym robieniu dzieci rok po roku.

    I tutaj Pan przyznaje się do swojego błędnego myślenia ;) Sam Pan potwierdził, że ludzie decydują się na dzieci po emigracji. Marne ~0.5%, które ma Francja wypracowane jest przez nie rdzennych mieszkańców tylko przez imigrantów i różne (jeszcze) mniejszości kulturowe.

    W Polsce jest tak samo. 500 zł w ogóle albo marginalnie wpłynie na dzietność Polaków. Chyba, że z tych pieniędzy będą mogli skorzystać nasi wschodni sąsiedzi. Im to zrobi różnicę. Tylko, że Polacy niechętnie patrzą na jakichkolwiek imigrantów. Prawda jest taka, że za 20 lat będziemy przyjmowali każdego. Niezależnie od kompetencji, wyznania, przekonać itp.

  • Anonim (ALlzYi), 2015-12-04 08:50 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie pan tylko pani:-) W Polsce jest niz demograficzny wlasnie z powodu pieniedzy wiec jesli ludzie dostana od panstwa pomoc to jedni moga zdecydowac sie na spelnienie marzen i powiekszenie rodziny a inni beda cieszyc sie ze majac te pieniadze moga inwestowac w te dzieci ktore juz maja. Mnie osobiscie to zwisa ze imigranci tez dostana-wazne zebym ja miala.Polacy tez zyja w innych krajach i pobieraja rozne swiadczenia dlatego nie ma co sapac ze obcy dostaja pomoc.

  • Anonim (ALlzYi), 2015-12-04 08:55 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Nie pan tylko pani:-) W Polsce jest niz demograficzny wlasnie z powodu pieniedzy wiec jesli ludzie dostana od panstwa pomoc to jedni moga zdecydowac sie na spelnienie marzen i powiekszenie rodziny a inni beda cieszyc sie ze majac te pieniadze moga inwestowac w te dzieci ktore juz maja. Mnie osobiscie to zwisa ze imigranci tez dostana-wazne zebym ja miala.Polacy tez zyja w innych krajach i pobieraja rozne swiadczenia dlatego nie ma co sapac ze obcy dostaja pomoc. I prosze nie pisac ze imigrantom te 500zl to zrobi roznice bo wiekszosci Polakom tez. Ludzie zarabiaja w wiekszosci minimalnie i zyja od 1szego do 1szego wiec te 500 to dla nich jest prawie pol wyplaty. Wystarczy spojrzec ile ludzi stara sie o rodzinne(112zl).

  • Anonim (dRjyBZ), 2015-12-04 18:05 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Bardzo proszę, wyjaśnijcie mi (nie oglądam tv i nie jestem w temacie), czy będąc matką dwójki dzieci, gdy mój dochód na osobę nie przekroczy 800 zł, to dostanę po 500 zł na każde dziecko? Czy kryterium dochodowe obowiązuje tylko w przypadku rodziny z jednym dzieckiem?

  • Anonim (ALlzYi), 2015-12-04 19:19 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Tak, dostaniesz na kazde. Gdyby dochod przekroczyl 800 to dostalabys na drugie i kolejne a skoro dochod nie przekracza 800 to dostaniesz na wszystkie.

  • Anonim (dRjyBZ), 2015-12-05 08:08 Cytuj Zgłoś nadużycie

    Super, będzie na żłobek i wreszcie będę mogła się wziąć za robotę. Dzięki za odpowiedź.

  • 1
  • 2

Reklama