Bolesławiec wykorzystał szansę. Niemal pół miliarda zainwestowane w Bolesławcu!

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławiec wykorzystał szansę. Niemal pół miliarda zainwestowane w Bolesławcu!.


 • Anonim (An27qT), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  teraz wszyscy pseudo kandydaci na prezydenta przystąpią do ataku..
  dla mnie osobiście to wielka rzecz tak umiejętnie wykorzystać środki które potrafili powtórzę potrafili pozyskać z UNI

 • Anonim (Ak5qud), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Informacja zlecona - czyli propaganda za publiczne pieniądze... Nieźle. Panie Roman, kiedy 7 basen?

 • Anonim (AKc5Bz), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  moze i propaganda ale nikt nie może praezydentowi zarzucić że nic nie robił...to widać jak długa jest ta lista inwestycji...

 • Anonim (Ak5qud), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AKc5Bz) napisał(a):

  moze i propaganda ale nikt nie może praezydentowi zarzucić że nic nie robił...to widać jak długa jest ta lista inwestycji...

  A co miał robić? za to mu płacimy. Może można było więcej? tego nie wiemy. Przede wszystkim to zasługa urzędników. Niby lepiej a moje dziecko uczy się w 34 osobowej klasie w miejskim gimnazjum.

 • Anonim (AWCrIl), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  tylko że my to bedziemy spłacać

 • Anonim (AE7hVG), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  a co myślicie że to za darmo ?, my i nasze dzieci i pewnie wnuki będziemy spłacać

 • Anonim (AtPxK9), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Prezydent miał to szczęście, że zarządzał miastem w czasach możliwości pozyskiwania funduszy z UE, więc super sprawa! Piękne, zielone miasto cieszę się, że tu nadal mieszkam, lecz większości mieszkańców nie nastarja pozytywnie to, że co krok to banki, apteki, bo tylko te w tym pięknym mięście utrzmują się (file bogatych inst. finansowych). Ścisłe centrum Rynek mimo, że ładne, wyremontowane, ale mało atrakcyjne w sensie zakupowo-rozrywkowym... poza tym razi mnie to, że śmierdzi w naszym mieśce spalinami, masakryczne korki robią się juz teraz, nawet z rana, ludzie siedzą w autach i wożą tyłki, (idzie zima).. może by tak pójść za pomysłem Lubina, gdzie w takim bogatym miescie wprowadzona za darmo komunikację miejską - miej korków, mniej spalin.. :) Czas na zmiany... ;)

 • Anonim (ANb6tB), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AE7hVG) napisał(a):

  a co myślicie że to za darmo ?, my i nasze dzieci i pewnie wnuki będziemy spłacać

  Spłacać będziemy długi rządu PO-PSL nie długi miejskie. Bolesławiec rozwija się i pod rządami Prezydenta Piotra Romana i rozwijał się będzie. Jest to odpowiednia osoba na odpowiednim miejscu.

 • Anonim (AE7OFr), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Wybory jakieś idą czy co że tak sie "miasto" chwali sukcesami?

 • Anonim (AmjJIT), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Brawo Piotr Roman.Mieszkam za granica,w Boleslawcu jestem co kilka miesiecy i zawsze przyjezdzajac widze jakies pozytywne zmiany.

 • Anonim (AjWdje), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie
  (AmjJIT) napisał(a):

  Brawo Piotr Roman.Mieszkam za granica,w Boleslawcu jestem co kilka miesiecy i zawsze przyjezdzajac widze jakies pozytywne zmiany.

  Miasto może i ładne, tylko ludzie g... z tego mają... Wszystko drogo.

 • Anonim (AtPG1x), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  z najniższym bezrobociem to też taki żart.... cała masa moich znajomych (co raz większa) jest albo za granicą albo na studiach generalnie nie ma ich tu.... i nie tylko moich znajomych.... ludzi tu ubywa to i korzystne wskaźniki rosną władza wali takie kocopoły że aż się słabo robi... mydlenie oczu... a co z zadłużeniem ono też analogicznie wzrosło równie znacznie jak inwestycję i nowe obiekty taka zależność.... która nas kiedyś pociągnie w dół.....

 • Anonim (eTxuQP), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  650 nowych miejsc pracy za pół miliarda złotych, słabiutki wynik. Nie jest napisane ile powstało nowych miejsc pracy w urzędach i spółkach miejskich w tym czasie?
  Ile by zatrudnili przedsiębiorcy nowych pracowników, gdyby nie drenowano im portfeli najwyższymi możliwymi podatkami, które poniekąd w dużej mierze poszły na chodniki i elewacje, czyli rzeczy które mało wpływają na lokalny rozwój gospodarczy?

 • Anonim (ANGHvL), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z budową i przebudową drogi na ul. Obrońców Westerplatte to chyba pomyłka bo ulica nie została zrobiona, ma mnóstwo połatanych dziur a kostka brukowa ma ponad pół wieku.

 • Anonim (AjWdje), 3 lata temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przeinwestowanie odbije się czkawką, koszty utrzymania obiektów a z czasem ich remonty wydrenują przyszłe budżety. Niekontrolowana pazerność władzy na środki zewnętrze (podejście: "jak nie brać skoro są") zemści się niebawem. Oczywiście nie dotyczy to środków na rozwój infrastruktury (chociaż można było taniej). Tych ok. 250 mln, które można było wydać sensowniej inwestując w ludzi i polepszenie ich sytuacji. Nie zapominajmy, że ten festiwal inwestycji stał się ośrodkiem tworzenia partii prezesów. Chorobliwa ambicja, wręcz wyścig po z pozoru łatwe pieniądze przez znaczną część samorządów w Polsce powoduje ich zadłużenie. Liczy się fasadowa efektowność a nie rzeczywisty rozwój. W b-cu to zjawisko w proporcji do wielkości miasta jest co najmniej niebezpieczne. Jeżeli dodamy do tego nowe, pomysły ratusza i autorytarny styl zarządzania, to rokowania dla topniejącej liczby mieszkańców nie są optymistyczne