Bolesławianie wywożą śmieci do lasu

Dyskusja dla wiadomości: Bolesławianie wywożą śmieci do lasu.


 • Anonim (AN0mZN), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Co za niesamowity brak kultury i mózgu.

 • Anonim (AN0mri), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Jakie brudasy...

 • Anonim (d3doTH), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Z przykroscia stwierdzam, ze spalanie odpadow w domowych piecach skonczylo sie z nadejsciem wiosny. Wiekszosc mieszkancow wrescie odetchnela zdrowym powietrzem. Pozostalo pytanie. Co z odpadami krorych nie da sie juz spalac w domwych piecach. Ofiara stala sie natura, dokladniej mowiac, nasze lasy. Jak widac w Boleslawcu i okolicach zyje wielu primitywnych i zacofanych ludzi.

 • niech przejadą przez Otok i okolice , kto nie ma kubłów na smieci. Chałupy po 200-300metrów a na wywożenie smieci szkodują!

 • Anonim (AkNjyy), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Koło mnie przybywają rodzinki na łono natury. Z dziećmi i pieskami. Dla uszczęśliwienia dziecka wycina się patyczek/drzewko które sam posadziłem /. Dla radości pieska wyłamuje się drugie, a jako patyczek do kiełbaski kilka innych. Po doznaniu szczęśliwości natury pozostawia się kilka torebek foliowych, kilka puszek po coli i kilka butelek po piwie. Szczęśliwa rodzinka jakiś czas opowiada znajomym jak to zdrowo spędziła niedzielę po kościółku. Mi pozostaje posprzątanie i sadzenie następnych drzewek. Kiedyś przyłapałem takiego co wycinał scyzorykiem drzewko to najpierw udał głupa że to niby nie widział że drzewka są posadzone /rosną w linii / a potem nawrzucał mi od hu. W bo się czepiam o jakieś zasrane drzewko. Widok parku za szpitalem i lasku koło poligonu napawa grozą -- przecież to niemożliwe żeby jeden brudas tyle naśmiecił -- pozostaje więc pytanie - czy to aż tylu ich jest między nami?

 • Anonim (A7q3aD), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Przy osiedlu Kwiatowym jest stary cmentarz niemiecki przypuszczam, że właśnie okoliczni mieszkańcy wyrzucają tam śmieci. Wynoszą nawet popiół na groby. Tu widać kulturę... W domku czysto, ale trochę dalej... to przecież nie moje. Tragedia. Uczmy nasze dzieci czystości nie tylko w domu, ale szczególnie na łonie natury.

 • Anonim (AN0mp0), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Mieszkam w bloku. Wywóz śmieci mam wliczony w czynsz. Często widzę mieszkańców domków, którzy przywożą śmieci do naszych kontenerów. Lepsze to niż las, ale nie wszystkim chce się fatygować.

 • Anonim (AtPyTC), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Sam osobiscie zaobserwowalem jak bagażówką z ulicy lipowej w boleslawcu w 2003 roku facet o 03 w nocy wywozil gruz zgromadzony dnia poprzedniego. O tej porze nie pojechal chyba do Trzebienia na wysypisko o ile tam wogole przyjmuja gruz i ziemię.

 • Koszt ciężarówki z MPGK do wywozu gruzu poremontowego to ok.300zł, a większego kontenera ok.70zł, kubły przy domkach są niewielkie i opróżniają je raz w tygodniu, a na osiedlach, gdzie są bloki codziennie, więc nikt z bloku nie wywozi śmieci do lasu...

 • Anonim (AN0thN), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Proponuję zbiorową akcję przeciw wyrzucaniu śmieci w lesie, itp. Akcja powiedzmy KUKUŁKA [ podrzucanie niechcianego jaja, a i zlasem się kojarzy]. Znacie KUKUŁKĘ? Fotka telefonem komórkowym i na stronę interentową Szybko się skończy śmiecenie i kara powinna być tak ok 5000- to by się opłacało kilku starżników leśnych ztrudnić.

 • Anonim (AE7etY), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Obok naszego bloku jest dom jednorodzinny. Ludzie z tego domu nie mają wlasnego pojemnika na śmieci i nawet się nie kryja z tym, że wyrzucaja smieci do naszego pojemnika. Zarządca po zgłoszeniu sprawy stwierdził, że nic nie jest w stanie zrobić. Czy nie ma jakichś środków prawnych, aby zmusić właścicieli domku do zawarcia umowy z MZGK?

 • Ag, 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale ciężko jest chyba jednak zobaczyć śmiecących. Ja zwykle widzę już same śmieci. I skąd mam wiedzieć, czyje to? :(.

 • Problem śmieci niestety rośnie. Wystarczy przejść się nad Bober, w okolice wiaduktu czy do lasku za 1000-lecia. Puszki, butelki, chleb(! ), ogórki, folie... Widocznie komuś się podobało miejsce. Zastanawia mnie jedno. Skoro komuś miejsce odpowiada - logiczna byłaby myśl: "chcę tu wrócić". Ciężko sobie wyobraźić powrót do brudu. Śmiecą sami sobie? Nie mówiąc juz o sprzątaniu po sobie dla szacunku przyrody i z myślą o drugim człowieku, który również chciałby skorzystać z miejsca plenerowego. Dużo obcych ludzi mi mówi: "Ale ten wasz Bolesławiec zaśmiecony" albo "U nas lasy są czyściejsze". Jest mi wstyd. Szkoda, że nie za siebie, tylko za jakiś bezmózgowców. Pomysł ze zdjęciami śmieciuchów może trudny ale jestem ZA. A nóż widelec zadziała?

 • Anonim (An27qJ), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dziwi mnie dlaczego ludzie nie potrafią zrozumieć tego, że niszczą przyrodę, która pomaga nam żyć.

 • Anonim (AN0XjW), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Iluzja :) nie Bober tylko Bóbr ;)
  A co do tematu... ehh. Szkoda gadać po prostu...

 • 1
 • 2