Turyści w Bolesławcu

 • Anonim (AN0NWm), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesławiec jest bardzo ładnym miastem rynek jest super ale trzeba jeszcze trochę popracowac nad obrzeżami naszego miasta.

 • Anonim (AN0out), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Tak, to prawda. Bolesławiec jest ładnym miastem, ale brudnym. Podwórka za kamieniczkami w rynku (i nie tylko) pozostawiają wiele do życzenia. Ryneczek owszem, ładny, ale nie ma w nim żadnych atrakcji za wyjątkiem księgarni i restauracyjek - takich sobie. Brak sklepików z pamiątkami. Same banki, buty trochę ciuchów. Mało zieleni. Gdzie te objecane drzewa? Brak miejsc do parkowania dla większych pojazdów. I jeszcze jedno, najważniejsze - tabliczki na budynkach np. Tu w roku tym, a tym urodził się. Zatrzymał się. Nocował... itd.

 • Anonim (AtPx8k), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Pora połączyć siły wszystkich władz w mieście i będzie dużo lepiej. Miasto jest ładne ale koło Ratusza brak zieleni, mało miejsc do wypoczynku \zacienionych dla ludzi starszych i dzieci\.

 • Nie jest żle. Zieleni w naszym mieście jest dużo w porównaniu z innymi miastami. Turyści chyba nie narzekają.

 • Anonim (AtPx6b), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ogólnie Bolesławiec jest bardzo łanym miastem, ale tak naprawde kilka szczegółów niszczy cały wizerunek. Śmieci na ulicach to wina mieszkańców, bo śmietników nie brakuje-tylko wychowania brak, co można zauważyć też w kwestii niszczenia ławek, lamp, roślin. Zieleni też jest dosyć mało i zgodze się również co do sklepów z pamiątkami z historią miasta, która jest naprawdę ciekawa.

 • Anonim (AtPxc6), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ale Prezydent Roman odkąd jest na czele, to dużo się u nas w miescie zmieniło. I chwała mu za to ;).
  Ale zgadzam się z poprzednimi komentarzami. Mało zieleni. Brak atrakcji. Sklepów z pamiatkami.
  I jeszcze wspomne tylko i rozrywce. NIE MA W OGÓLE! Imperium spada na psy (nie obrazając psów ;] żadnej pożądnej dyskoteki. Jak jakiś „turysta" będzie chciał się pobawić i wejdzie do naszej „speluny" to po godzinie nie całej wyjdzie w totalnym szoku!
  Pozdro B-c ;*.

 • Anonim (AtPxSH), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie od razu Kraków zbudowano. Za rządów Pana Prezydenta Romana. Naprawdę idzie na lepsze jeśli chodzi o wizerunek miasta. Może by tak. Powiat pomógł Prezydentowi w tym przedsięwzięciu. Zgadzam się z internautami którzy popierają kulturę osobistą bo bez niej utoniemy w zwłach śmieci.

 • Anonim (A54mjd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Rozumiem, że gdyby nie „Pan Prezydent Roman" (przyklękać nie trzeba) to wszystko szłoby ku gorszemu i w mieście byłby totalny chlew, a ktokolwiek inny na jego miejscu siedziałby tylko w Ratuszu i kiwał palcem w bucie. Bez przesady z tymi słodkimi laurkami! On sam dość się wysładza w KAŻDYCH „Wydarzeniach" w TVLokalnej. I nie przypisujcie mu, na litość boską, zasług w KAŻDYM „otwarciu parasola". Przecież to już nawet nie jest zabawne.

 • Anonim (A7byav), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Zieleni brakuje właściwie tylko w okolicach Rynku. Sklepiki z pamiątkami jak najardziej i porządna Informacja Turystyczna by sie przydała a nie ta na Sierpnia 80, gdzie nic się nie można dowiedzieć :/ Poza tym dla zwabienia turystów przydałby się może np. Jakiś Aquapark, albo jakaś taka inwestycja, może lodowisko całoroczne, cos w rodzaju Parku Linowego takiego jak jest pod Wrocławiem... A najlepiej wszystko na raz żeby zachęcić jak najwięcej potencjalnych turystów. Galerie ani dyskoteki nie przyciągną wielu turystów z innych regionów Polski. Przyjadą tylko ci z okolic na zakupy czy sie pobawić i szybko wrócą do domu w okolicy, a nie o to chodzi, by rozwijać turystykę w mieście turyści muszą tu nocować, jeść itp. Bolesławiec mógłby być świetną bazą wypadową chociażby na wycieczki do Czech, Saksonii, Berlina, Karkonoszy. Można było by zainwestować wkońcu w te nasze okoliczne żwirownie i dostosować je do potrzeb turystyki. Pomysłów jest wiele. A o tej ćpunlandii na gdańskiej to nawet nie wspominajcie bo to raczej antyatrakcja.

 • Anonim (AtPxDb), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bolesłwaiec to miasto, które niczym nie przyciąga turystów. Zamiast przytulnych kafejek, muzyki cicho grającej na rynku my możemy zaoferowac turystom jedynie mnóstwo banków, które się ostatnio w naszym mieście rozpanoszyły.

 • Anonim (AE7gws), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Nie banki królują w rynku a sklepy obuwnicze! I prezydent nie ma wizji, co z tym zrobić. Trzeba to zmienić, więc trzeba innego prezydenta.

 • Anonim (e42nM1), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Atrakcyjnie turystyczny Bolesławiec nasz kochany jest. Gorzej tylko z umiejętnością wykorzystania walorów jakie to miasto posiada. Myślę, że sama ceramika nie wystarczy aby promować się na świecie trzeba czegoś więcej. A moim skromnym zdaniem wystarczy zagospodarować niektóre tereny w jaki i na obrzeżach miasta, a każdy już mógłby znaleźć coś dla siebie. Z tego co wiem istnieje plan rozbudowy i modernizacji basenów odkrytych, w dalszej kolejności zagospodarował bym teren przy wiadukcie bo takiej miejscówy to ze świecą szukać, a poza pijącymi tam wino nikogo nie ma, a myślę, że tego widoku szkoda marnować tylko dla amatorów podejrzanych trunków. Nie zapominajmy, że kilka kilometrów obok mamy zamek Kliczków i Grodziec, a konna wycieczka w te miejsca to nie lada atrakcja. Tereny leśne to nieograniczona możliwość dla tych co kochaja jazdę quadami czy motokrosem albo lubują się w rowerowym MTB. Nie zapominajmy, że turystykę w mieście tworzą jego mieszkańcy, a nie władza i nie czekajcie, aż któryś z władnych tej mieściny podejmie decyzję bo się nigdy nie doczekacie żyjemy w kapitaliźmie i nikt za nas niczego robić nie będzie. A co do kilk.

 • Anonim (AN0oOX), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Panie p! Niech się pan zastanowi! Chce pan w naszych lasach słyszeć huk motorów? Ja wolę słuchać śpiewu ptaków! Zwolennicy tych sportów powinni mieć swoje miejsce, owszem, ale nie w lasach i na osiedlach gdzie mieszkają ludzie! Niedawno na tym Forum pisano o szczekającym psie. Skończyło się to awanturą. Ja wolę słuchać szczekania psa, jak ryku motorów i motorynek pod oknami. Zwolennicy tych sportów powinni wziąć to pod uwagę, że nie są na świecie sami. Są też inni ludzie i zwierzęta, którym ten hałas przeszkadza. Konie, rowery jestem za. Motokros tak, ale w ściśle wyznaczonym miejscu. Nasza przyroda to nasz bardzo poważny atut turystyczny. Pamiętajmy o tym i nie pozwalajmy jej niszczyć. -).

 • Anonim (e42nMP), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Droga Igo :) . Ależ oczywiście masz racje nie miałem na myśli swobodnego jeżdżenia tymi maszynami po naszych okolicznych lasach. Wszystko musi być zorganizowane i posiadać odpowiednie zezwolenia i atesty. Poprostu te rzeczy wydają mi sie oczywiste dlatego o nich nawet nie wspomniałem.

 • Anonim (AN0oGd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Oczywiście, że nasze miasto jest atrakcyjnie turystycznie ale niestey walory te nie są wykorzystane. Brak jest czegoś co by rzeczywiście turystów przyciągało. Samo stwierdzenie że to miaso ceramiki to za mało. Miasto bardzo słabo się reklamuje, brak jest np. Krótkich opisów przy zabytkach, nie ma możliwości zaparkowania autokaru ani wysadzenia grupy w pobliżu starego miasta. Przewodnicy turystyczni prowadzący wycieczki niezbyt chętnie sie zatrzymują bo gdzie? Walory turystyczne miasta i okolicy winny tworzyc ciekawy program turystyczny, turysta jak przyjedzie to musi miec co robić a moze jeszcze raz wrócić. Zobaczyc rynek wystarczy pół godziny. Już na rogatkach miasta musi być sensowna reklama. A tam panują egipskie ciemności /np. Droga wjazdowa od strony Zgorzelca jest oswietlona dopiero od ul. Sadowej/ i trudno się wieczorem zorientować, że to juz miasto. Kto wtedy będzie szukał oświetlonego rynku chyba tylko naiwni. ILe można chwalic ten rynek, należy stworzyc sensowny program turystyczny i zwrócic szczególną na całość. To musi byc coś co zachęca anie odstraqsza. Turyści muszą tutaj zostawiac pieniądze a nie omijać i przejeżdżając chętnie się zatrzymywać.