Rusza remont Teatru Starego

Dyskusja dla wiadomości: Rusza remont Teatru Starego.


 • No i co Franz? - Teraz powinieneś odszczekać :-)

 • Anonim (eQ5PKQ), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Aleś się pojawił Julianie... jak duch nieprzymierzając :-) No to ja też jak zjawa i już mnie nie ma, bo Mama czeka (dziś Dzień Mamy, nie zapomnij i Ty). Ale ad rem: Nawet nie wiesz jak się cieszę z tej informacji, która nomen omen jest konsekwencją decyzji, o których mówiono już dobre 2-3 mce temu, ale Ty zapewnie nie uważałeś :-) Wszystko pięknie, ładnie tylko nie podano pełnej informacji! 7 mln zł to wartość dwóch etapów restauracji obiektu. Etap pierwszy, o którym mowa zamyka się w kwocie 1mln 268tys. Zł (odsyłam do konkurencji i pełniejszej informacji), w kwocie tej ujęte jest również wsparcie miasta (widać panowie skutecznie złożyli wniosek, do prezydenta i rady miasta... brawo :-) Pieniądze z pierwszego etapu wystarczą, jak mniemam na powstrzymanie dalszego rozkładu... Co jednak z kwotą 5mln 732tys zł? Nie wiesz? To odsyłam do lokalnego planu rewitalizacji miasta Bolesławiec, w którym rada miasta ujęła teatr na liście priorytetowej, rezygnując niejako ze „swoich” zadań... realizowanych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego. A po co władze miasta tak zrobiły? Ano po to aby teatr nie zgnił. Osobiście bardzo się cieszę z takiego obrotu sprawy, co daje dowód na to jak ważna jest współpraca samorządu i pomoc miasta. Ps. Coś słabo śledzisz lokalną prasę i media... była o tym mowa kilka m-cy temu. Wnioski Julianie wyciągnij sam. Pozdrawiam!

 • To dobra i rzetelna informacja :-).

 • Anonim (A7byQp), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Dobra - jasne, że tak; Rzetelna -? Wątpliwe.

 • Anonim (A54mjd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  No i co malkontenci? Chcieliście efektów patronatu, to macie. Wymodlili. Czekamy na huczne poświęcenie po remoncie. A może tak przy okazji nadać imię?

 • Anonim (AN0Uw0), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Trumfowi w zyciu nie wyszlo, ostatnio po pijaku troche sie rozgadał. Nie dziwmy sie wiec ze takie rzeczy bedzie wypisywac.

 • Anonim (A7byQp), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Bronek - nie przeginaj. Mam swoje włosy - czyli masz rację, że nie wszystko wyszło. Poza tym mam kochaną rodzinę, godne zarobki i miejsce w społeczeństwie. Powyżej napisałem tylko, że bardzo dobrze z odbudową teatru. Tylko mam wiele obaw na temat sposobu realizacji i finansowania tej inwestycji.

 • Anonim (AN0tO8), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Gdzie ten FRANZ? Pewnie się schował ze wstydu. Ale pal lich z malkontentami, teatr będzie!

 • Anonim (AN0tO8), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Ps. A tak przy okazji Franz to tamten portal nie jest dla orga żadną konkurecją.

 • Anonim (AsdUPc), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  Teatr był remontowany już w latach 60-tych ubiegłego wieku, wtedy remont wykonywało wojsko i niby było ok, a tu znów remont. Zresztą w tym teatrze straszy, w czasie wojny niemcy na scenie powiesili kilkunastu żydów. Ale to dobrze, że będzie drugi remont, tylko na nasze bolesławieckie warunki to ten teatr jest za mały, przydałby się większy. Pozostaje tylko pytanie ilu z bolesławian chodzi do teatru? Jak ktoś jest melomanem sztuki teatralnej, to jedzie do Legnicy lub Wrocławia.

 • Franz na pewno jest "melomanem sztuki teatralnej " :-)

 • "megalomanem" czy "megaromanem" sztuki teatralnej... sama już nie wiem :-).

 • Nie może być oni naprawdę bedą go remontować. Jeszcze nie dawno przy okazji artykułu o remoncie jednego z naszych kościołów napisałem, że fajnie by było aby ruszyła sie sprawa teatru, a tu Ci taką niespodziankę włodaże i możni miasta przygotowali. Chyba na forum zacznę pisać więcej takich zachcianek, a może znow któraś zostanie spełniona. :). Jestem ciekaw jaką sztukę przygotuje zarządca teatru na jego otwarcie może uda się ściągnąć kogoś z naszych narodowych Teatrów. Jak coś to pisze sie na bilet juz teraz. I oczywiście zapraszam resztę forumowiczów.

 • Anonim (A54mjd), 10 lat temu Cytuj Zgłoś nadużycie

  "Jestem ciekaw jaką sztukę przygotuje zarządca teatru na jego otwarcie". Też pytanie. Przecież siostrunie już mają w repertuarze śpiewogrę o patronce.

 • Panie Wikary, trzeba myśleć pozytywnie, śpiewo gra o patronce pewnie też będzie bo i słuchacze tego widowiska by sie znaleźli. No ale na popisy aktorskie na wyższym poziomie chyba też bedziemy mogli liczyć.

 • 1
 • 2